banner851

banner614

YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ!

banner619

Yayalaştırma Projesi kapsamındaki düzenleme çalışmalarına milyonlarca lira harcanan İstanbul Caddesi'nin tekrar trafiğe açılmasının gündeme gelmesi 'Yap-boz tahtasına döndü' dedirtti. Özellikle yol açılsın isteyen esnafın sesine kulak verdiği konuşulan Düzce Belediyesi, şimdi de 'anket' yapacağını duyurdu. Anket halkın görüşünü mü yansıtacak yoksa esnafın görüşünü mü?

banner846
Yerel Haber 19.10.2017, 16:12 21.10.2017, 10:23
5482
banner844

Hazırlıklar caddenin açılması yönünde...
4 Temmuz'da Düzce Belediyesi'nin talebi ve Düzce İl Trafik Komisyonu'nun oluruyla araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi'nin yeniden ulaşıma açılması için hazırlık yapılıyor. Yolda devam eden çalışmalar "ulaşım" odaklı devam ederken, İl Trafik Komisyonu'nun belediyeden iki farklı fizibilite raporu istediği biliniyor.

Bu doğrultuda caddenin hem kapalı hali hem de tekrar açılması halindeki durumuna ilişkin rapor hazırlıklarını sürdüren Düzce Belediyesi şimdi de yolun akıbeti için ankete başvuracağını duyurdu.

Milyonlarca lira harcandı
Ancak bu durum ışıklandırması, kavşak düzenlemeleri ve Tramvay Projesi ile caddeye harcanan milyonlarca lirayı akıllara getirdi.

20 yıldır beklenen projeden neden geri adım atılıyor?
20 yıldır Düzce'nin gündeminde olan ve buna bağlı olarak "kapatılsın" beklentisi oluşan İstanbul Caddesi'nin 3.5 ay gibi bir süre sonra tekrar açılması için harekete geçilmesi 'Neden?' sorusunu sorgulamaya açtı.

Esnafın istediği mi oluyor?
Eski Başkan Mehmet Keleş'in projesinin trafiği olumsuz etkilediği gerekçe gösterilse de altında yatan asıl nedenin cadde esnafının yolun yeniden ulaşıma açılması yönünde yaptığı girişimler olduğu iddia ediliyor. İşlerinin olumsuz etkilendiğini söyleyen esnafa kulak verdiği konuşulan Düzce Belediyesi, bu doğrultuda komisyona hem rapor hem de yapacağı anketi sunacak.

"Bu kadar masraf çöpe mi gitsin?"
Diğer taraftan İstanbul Caddesi'ne yönelik "Yeniden trafiğe açılabilir" başlığı ile yaptığımız habere yorum yapan bazı vatandaşlar da 'açılma' ihtimalini sert dille eleştirdi ve caddeye harcanan milyonlarca lirayı sorguladı. İl Trafik Komisyonu'nun caddenin tekrar açılmasını gündemine almasına tepki gösterilen yorumlarda "En başından onaylanmasaydı! Bu kadar masraf çöpe mi gitsin şimdi, yazık günah! Böyle saçma karar olamaz bunca masraf neden yapıldı? Trafiğe açık bir yerde tramvay ne işe yarar? Ne gerek var o zaman tramvaya? Millet cadde kapatır, biz de açılıyor." ifadelerini kullandı.

Gözler Düzce İl Trafik Komisyonu'nda...
Bazı yorum yapan vatandaşlar da kapatma girişiminde cadde üzerindeki esnafın etkili olduğunu dile getirirken, şimdi gözler, belediye tarafından hazırlanacak fizibilite raporları ve halkın mı yoksa esnafın mı görüşünü yansıtacağı tartışma konusu olan anket çalışması sonuçlarına göre son kararı verecek Düzce İl Trafik Komisyonu'na çevrildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (113)
esnaf 3 yıl önce
şimdi istanbul caddesinin esnafı daha fazla madur olucak eskiden insanlar yürümek zorunda kalıyorlardı şimdi arabayla transit geçip gidicekler bu esnafın yararına olan birşeydi hem yaptınız madem neden tekrar yıkıyorsunuz belediyenin harcadığı milliyonlar ne olcak o tranvay çüricek ve ben bu yapılan şeyler için yap boz yaptıgnız için hakkımı helal etmiyorum polisiniz zabıtanız gelsin ceza kessin belediyeye para lazım neden çünkü boşa harçanıcak
müdür 4 yıl önce
yolu açın.
Mimar Sinanın yönü ters 4 yıl önce
yolu kapatıp bisiklet motosiklet yolu yaptın.Cedidiyenin önünün açta trafik ordan aksın.saçmalıkların daniskası.Düzcede girişte zaten Bolu Cd.si açık birde mimar sinan çıkış olarak kalacaktı ama orayıda giriş yaptın milleti küçüksuya mahkum
acilen yolu aç 4 yıl önce
bıktık artık küçüksu yoluna sıkışmakdan.Ne yol var ne durak var.Ana arterin kapandığı ilk il biziz heralde.acilen açın yolu.Yada mimar sinan cd.sini aç gidiş yolu olsun.Bolu caddesi zaten düzceye girişte açık.
Mehmet ALP 4 yıl önce
Şehrin ana arterlerini trafiğe kapatmak, araçları mahalle aralarından, dar sokaklardan geçirmek tam bir ilkellik. Ana yollar trafiğe kapatılarak, şehrin kalbine giden damarlar adeta kesilmiştir.
Hasan 4 yıl önce
İstanbul'un İstiklal Caddesi, Sakarya'nın Çark caddesi, Hendekte kapatılan ışıklı yol daki esnaf mağdur olmuyorda bizimkilermi mağdur oluyor. Herşey halkın istediği gibi olacak diyenler sıra H.KESKİN'in dükkanına gelince esnaf mağdur diyo
Sakaryalı 4 yıl önce
Çark Cd.si ana arter değil.Valiliğin önündeki cadde kapalımı ona bak sen.Çark yan cdde.
Savaş Doğan 4 yıl önce
Ya hangi çağdayız.bir yatırım yapılmış ve yıllardır her başkan adayının dilinde istanbul caddesini kapatmaktı seçim hedefleri.AİLEMLE MERKEZDE RAHAT YÜRÜMEK İSTİYORUZ.İL TRAFİK KOMİSYONUNA ÖNEMLE ÇAĞRIMDIR.5 YIL SONRAKİ DÜZCE TRAFİĞİ?????
Simyacı 4 yıl önce
Öncü Haber, bu konuyla ilgili kendi sitesinde anket yapsın. Belediyenin anketine güvenmiyoruz. Bu yolun araç trafiğine açılmaması gerekir. İnsanlar kaldırımlara sığmıyor. Üstelik tramvay için harcanan o kadar para da çöpe gidecek!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın