banner851

banner955

YAŞLI KARDEŞLERİN YÜREK BURKAN DRAMI

Yığılca’da 80 yaşındaki Durkadın Çetin ve kardeşi 70 yaşındaki İsmail Arslan soğuk kış günlerinde hayata tutunmaya çalışıyor. 50 yıl önce eşini iş kazasında kaybeden ve biri 6 aylık diğeri 1,5 yaşındaki çocuklarını ise geçirdikleri hastalık nedeni ile toprağa veren Durkadın Çetin, kronik kalp ve tansiyon hastası kardeşiyle yaptıkları derme çatma barakada yaşıyor.

Yerel Haber 28.12.2018, 12:32 29.12.2018, 14:41
3538
banner1032

Yığılca ilçesi Redifler köyünde yaşlılık maaşıyla geçinen Durkadın Çetin ile İsmail Arslan kardeşler, yaptıkları barakada birlikte yaşıyor.AA muhabirine açıklamada bulunan Çetin, eşini iş kazasında, biri 6 aylık diğeri ise 1,5 yaşındaki çocuklarını ise geçirdikleri hastalık nedeni ile toprağa verdiğini anlattı.Çetin, kardeşinin ona, onun ise kardeşine destek olduğunu belirterek, "20 yaşında evlendim ve 50 yıl önce, 30 yaşında eşimi kaybettim. Arkasına 2 evladımı toprağa verdim. Kardeşimle yaşıyorum. Kendimize iki gözlü baraka yaptık. Ölürsem burada öleyim, huzurevine gitmek istemiyorum." dedi. 

"Soğuk kış günleri zor"

Eşinin ormanda işçilik yaparken bir iş kazası sonucu öldüğünü belirten Çetin, eşi ve çocukları öldükten sonra bir müddet tek yaşadığını söyledi.
Çetin, "Hayatta tek kronik kalp ve tansiyon hastası erkek kardeşim kaldı. Onunla hayat mücadelesi verdik. Buraya baraka yaptık ve yaşıyoruz. Soğuk kış günleri zor. Doktora gidiyoruz, iğne, ilaç veriyorlar. İyi oluyoruz, daha sonra yine hasta oluyoruz. Tansiyon var, içimden bir hastalık geliyor. Hastaneye gitmeye dermanım yok. Onun için de tansiyon yukarı çıkıyor." diye konuştu.
Bulduğu ekmeği kardeşiyle paylaştığını belirten Çetin, kaldıkları evde zor durumda olduklarını, yetkililerden yardım beklediklerini ve huzurevinde kalmak istemediklerini kaydetti. "Devletimizden Allah razı olsun"

Ablası Çetin'e sahip çıkan İsmail Arslan da, daha önce hiç evlenmediğini ve yaklaşık 30 yıldır rahatsızlığı nedeniyle çalışamadığını belirtti.
Arslan, devletten gelen yardımlarla ayakta kaldıklarını dile getirerek, "Biraz fındığımız var. İki yıldan bu yana yaşlılık parası alıyorum. Devletten gelen yardımlarla geçiniyoruz. Devletimizden Allah razı olsun. Hepsi bir araya geldiğinde zar zor geçimimizi sağlıyoruz." dedi.Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (3)
Avni. 4 yıl önce
Vatandas isimli kisi..hayirdir noldu.neden kukredin..bisimi oldu.bogazina ne kacti..
vatandaş 4 yıl önce
Sistematik olarak ta osmanlı döneminden bu yana yoksullaştırılan öz be öz Türk milleti olan Yığılca'lı kardeşlerimize ön görülen bu siyaset bugün de nasibini alıyor ! Kadere bak ki bu Vatan mücadele edene fakirlik ve yoksulluk yaftası yapıştırılmış diğer yandan vatansız yurtsuz olanlar ağa baba gibi bu ülkeyi yiyip içtiler imtiyaz sahibi oldular bölgemizde insanları aşağılamak için YIĞILCALI diye bir tabir kullanır bir gün Yığılcalılar da bu toprakların sahibi olduklarını elbette öğrenecek
git işine 4 yıl önce
Al siyasetini de git. Kimseye bir kuruş faydanız olmaz, sonrada gelmiş burada fakir bırakıyorlamış edebiyatı yaparsınız.
21
açık