banner851

banner955

YAŞLILARA ALTIN DEĞERİNDE TAVSİYELER

Düzce Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren 60+ Yaşam Merkezi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla önemli bir etkinliğe imza attı. Merkeze gelen yaşlılara psikolojik eğitim verilen etkinlikler, yaşlılıkta mutluluğun püf noktaları anlatıldı.

Yerel Haber 21.03.2018, 16:58 21.03.2018, 18:18
1220

18-24 Mart tarihleri arasını kapsayan Yaşlılar Haftası Düzce’de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. 60 yaş üzerindeki yaşlı vatandaşların hoşça vakit geçirmesi amacıyla geçtiğimiz yıl kapılarını açan Düzce Belediyesi 60+ Yaşam Merkezi bugün yaşlılar için çok faydalı bir programa ev sahipliği yaptı. Düzenlenen eğitimle, yaşlılara uzmanlar tarafından mutlu bir yaşlılık dönemi geçirmek için altın değerinde tavsiyeler verildi.

Psikologlar tarafından merkezin ziyaretçilerine yaşlılıkla ilgili psikolojik eğitimin verildiği etkinliğe Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay, Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Gönül Asuk da katıldı. Eğitim öncesi yapılan konuşmalarda yaşlılara saygı ve hürmetin önemi üzerinde duruldu. Konuşmacılar ayrıca yaşlılar haftasıyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Onlar dünün gençleri ama bugünün yaşlıları demek istemiyorum”
“ Yaşlılarımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Onlar dünün geçleriydi. Onlara yaşlı demek istemiyorum. Bu ifadeyi kullanmak yanlış olur. Bu nedenle Yaşlılar Haftası’nı en içten dileklerimizle kutlayıp onlara elimizden gelen desteği vermemiz gerekiyor”
Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Gönül Asuk da şunları kaydetti:

“Onlar eli öpülesi insanlar”
“60 yaş üstü yaşam merkezi Düzce Belediyesi bünyesinde açılan bir kurumdur. Burada yaşlılarımızın gelişimi ve yaşamlarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Onlar gerçekten eli öpülesi insanlar. Onlar bizim çınarlarımızdır. Onlardan çok değerli bilgiler almaktayız.” ifadelerini kullandıYapılan eğitim ve konuşmaların ardından Yaşlılar Haftası nedeniyle pasta kesimi de gerçekleştirildi.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (6)
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Devletin emekli maaşlarını ciddi bir oranda düzeltmesi lazım.Yapılan okuyucu yorumları çok yerinde.Artık 15 sene oldu bu maaşlarla olmaz.
Emekli 5 yıl önce
Emekli maaşlarıyla ihya ettinizya.İlaç paralarından eczane katılım paralarıyla ihya ettinizya.Bence siz kendinize birer psikolojık danışman bulun da onlara nasıl hizmet etmeliyiz diye ona çareler arayın.
Ayaklarına çağırmışlar 5 yıl önce
Ayaklarınıza babalarımızımı çağırdınız.Gidin cami bahçelerine bakın genelde ya oralarda otururlar yada evlerinde.Gelin benim babam 82 yaşında.ayağınamı çağıracan..Gidin huzurevlerinede.Ayıp
Tavsiye değil hizmet. 5 yıl önce
Avni Akyol parkı, İsmet İnönü parkında çay kaç lira? Kdz Ereğli sahil boydan boya her yerde çay 75 Kuruş.Yaşlıya, insana hürmet hizmetle olur, tavsiyeniz size kalsın. Hizmet istiyoruz.
X 5 yıl önce
Biz yaşlımıza değer veririz de ya devlet.ömürleri boyu çalışıp tedavi masraflarına bile yetmeyen maaşlar.dünyayı gezme hayalini bırak sınırındaki illeri bile gezemeyen yaşlılar.
Yaşlılar tavsiye verir 5 yıl önce
Yeni girişimcilik için tavsiyelerinizi bekliyorlardı zaten.Yıllarını geçirmiş insanların hayat tecrübelerinden tavsiyeleri, önerileri alınır.Onlar tavsiye alacak zamanları çoktan geride bıraktılar.
19
parçalı bulutlu