banner851

banner614

YATIRIMLARA YEŞİL IŞIK YAKTI

banner619

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin yavuz ilçenin ekonomisini yakından etkiletecek olan cezaevi inşaatı ve yeni teşvik sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Yavuz, yeni yatırımlar için çok önceden hazırlık yapıp yer ayırdıklarını söyleyerek, yatırımcılara yeşil ışık yaktı.

banner846
Yerel Haber 10.04.2012, 17:23
202
YATIRIMLARA YEŞİL IŞIK YAKTI
banner844

3 ay içinde kazma vurulacak

Adalet Bakanlığı tarafından Çilimli’ye yapılacak olan cezaevi ile ilgili bilgi veren Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, 4 Nisan’da ihalesi yapılan cezaevi için 3 ay içerisinde çalışmalara başlanacağını söyledi.

Pazar Ayağımıza Gelecek

Cezaevinin Çilimli’ye ciddi ekonomik katkılarının olacağını ifade eden Yavuz, “ Cezaevi yaklaşık 500 civarında memura istihdam sağlayacak. Bunun yanında her hafta 5-6 bin kişi ziyarete gelecek. Gerek taşımacılık olsun gerek otelcilik olsun ilçeye ciddi katkı sağlayacak. Bir anlamda Pazar ayağımıza gelmiş olacak. Hem istihdamı hem de ekonomik kalkınmayı sağlayacak.” Dedi.

Yatırımları Bekliyoruz

Yeni teşvik paketini de değerlendiren Yavuz, teşvikten en karlı çıkan ilin Düzce olduğunu dikkat çekerek Çilimli için yeni yatırımlara yeşil ışık yaktı.

Yavuz, “ Düzce teşvikten en karlı çıkan illerden. Bizde geçmişte bununla ilgili hazırlık yapmıştık. ilçemizde belirli bir bölgeyi yatırım için ayırmıştık. Umarım bundan sonra ilçemizin daha çok 

Yorumlar (0)