banner851

banner614

YAZ SUSUZ GEÇMEYECEK

Alt yapı ve içme suyu şebeke yenileme çalışmaları uzayan Yığılca'da vatandaşların mağdur olmaması için,acil hat devreye sokuldu. Böylece vatandaşların yazı susuz geçirmeleri önlenecek.

banner619
Yerel Haber 29.07.2016, 13:38
1443
YAZ SUSUZ GEÇMEYECEK

 İlçe genelinde yaklaşık bir yıl önce başlatılan alt yapı ve içme suyu şebeke yenileme çalışmaları kapsamındaki kazı çalışmaları uzayınca Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’te İlçedeki susuzluğa lokal çözüm arayışlarına girdi. Bu kapsamda Güney Köyünden ek bir kaynak bularak bu köyden gelen suyu da şebekeye vererek en azından çalışmalar esnasında yaz aylarında vatandaşın daha fazla mağdur olmaması noktasında çalışma başlattı. Bizzat çalışmaları kendisi yürüten Başkan Yiğit; “Vatandaşımızın sıkıntısını biliyoruz ama bizde bu sıkıntının giderilmesi noktasında 24 saat çalışıyoruz bu cefanın sonu mutluluk olacaktır. Acil olarak bu hattı kullanmak zorunda kaldık. İnşallah kısa bir süre sonra mutlu sona ulaşacağız. Gerçekten Yığılca kurulduğu günden bu yana böyle devasa bir çalışma yapılıyor. İlçede kazma vurulmadık bir yer kalmadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (7)
dzce 5 yıl önce
sayın kanal yetkilileri yığılcaya gelin herkesin elinde gece gündüz su bidonları.tam bir rezillik.bu yaptığınız haber mi gelin haber şimdi burada.
DUYARLI VATANDAŞ 5 yıl önce
BAK BAŞKAN YETER ARTIK ŞU ANA SUSTUYSAK EFENDİLİĞİMİZDENDİ PAZARTESİ YE KADAR İŞLERİ RAYINA OTURTMAYA BAŞLAMAZSANIZ SESİMİZİ ÇIKARARAK TEPKİ VERMEYE BAŞLAYACAZ.SU YOK İLÇENİN TÜM MAHALLELERİ TOZ TOPRAK İÇİNDE HUZUR YOK 12DEN SONRA BİLE İLÇE İÇİNDE SES GÜRÜLTÜ HAKİM ÖZELLİKLE SU İÇİN BÜYÜK TEPKİLERİ YAKINDA GÖRECEKSİNİZ İNSANLAR KIÇINI YIKAYAMAZ HALE GELDİ ÇIKIP BOY BOY GÖSTERİŞ YAPACAĞINA İŞLERİNİ BİTİR.
yaz bitti 5 yıl önce
yaz bitti SU gelecek kandırıkçı sizin oturdunuz yerde su var diyilmi köy gurup suyumu kullanıyon
HALK 5 yıl önce
ŞOV ŞOV ŞOV resim bol her şey yarım yamalak sanki yeni su buldu alt yapı arızası diyor küllüyen yalan şov
Zheko 5 yıl önce
Belli kazma vurmadik yer birakmadiniz. Vurup birakiyosunuz. 2 haftadır su yok. Çamaşırları köylerde yikiyoruz. Onca insanin hakkına giriyorsunuz.
ahmet 5 yıl önce
başkan yığılca halkıyla lütfen alay etme.evlerde ve işyerlerinde su yok. halk sağlığı tehlikede kaymakamlığın devreye girmesi gerekir.bir fotoğrafla kime meşaj gönderiliyor..sayın tv yetkililere gelin bizzat yerinde görün.olmayanı varmış gibi başka yerlerdekilere algılatmaya alet olmayın.
Aa 5 yıl önce
Kemerkasım Köyü'nde ne güzel su vardı; geldiniz bir isale hattı yaptınız, her ev susuz!