banner614

YEDİGÖLLER’E RAKİP OLACAK

banner619

Düzce’nin doğal güzellikleri ile öne çıkan ilçesi Yığılca’nın turizmde kalkınması amacıyla çalışmalar hız kazandı. Bir süre önce milli park statüsüne alınan Yılançatı Kanyonu’nu gözde bir turizm adresi haline getirecek proje hayata geçiriliyor. İçerisinde yürüyüş parkurları, kamp alanları, konaklama tesisleri, gezinti göleti gibi birçok fonsiyonu barındıracak proje ile Yılançatı’nın Yedigöller’e rakip olması hedefleniyor. Diğer taraftan bölgenin adı artık resmi olarak Geyikbeli Kanyonları ve Şelaleleri olarak isimlendirilecek.

banner846
Yerel Haber 09.05.2018, 12:41 10.05.2018, 14:59
4210
YEDİGÖLLER’E RAKİP OLACAK
banner844

Yedigöller Yolu üzerinde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan bir bölge olan ve eşsiz doğal güzelliğe sahip Yılançatı Kanyonu’nun adı Geyikbeli Kanyonları ve Şelaleleri olarak değiştirildi. 2014 yılında başlayan çalışmalar sonucunda bir süre önce milli park statüsüne alınan Geyikbeli Kanyonları için hazırlanan proje yakın zamanda hayata geçiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Düzce’yi ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun destek verdiği projeyi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü üstlenecek.

Hedef: Yığılca turizmini şaha kaldırmak
Yığılca turizmini şaha kaldırması ve kısa sürede start verilmesi planlanan proje, içerisinde yürüyüş parkurları, kamp alanları, konaklama tesisleri ve gezinti göleti gibi birçok yapı ve tesisin barındırıyor. Düzce için alternatif bir turizm destinasyonu haline gelecek Geyikbeli Kanyonları’nın ayrıca Yedigöller’e rakip olması hedefleniyor.

“Alternatif bir turizm alanını kazandırıyoruz”
Konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, şu ifadeleri kullandı:
“3 yıldır üzerinde çalıştığımız projelerimiz artık resmi olarak anlam kazandı. Geyikbeli Kanyonumuzun adını Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr Veysel Eroğlu’nun imzası ile tescilledik. Bunun yanında bölgemizin milli park statüsüne alınması yönünde çalışmalarımızda sayın bakanımızın imzası ile resmiyet kazandı. Milli parkların bu bölgede yapacağı tesisler Yedigöller’e rakip olacak güzellikte. Bölgemiz için önemli bir çalışma alanı. Toplamda 270 hektarlık bir coğrafya. Düzce adına alternatif bir turizm alanını kazandırıyoruz. Yığılca olarak turizm anlamında büyük atılımlar yapıyoruz. Doğa turizmi denilince Düzce’de Yığılca ilk akla gelen ilçe olacak.”

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (2)
yığılca 3 yıl önce
nasıl olacak çimento fabrikası kurulması için Ağaoğluna izin verilmedi mi.
Şimdi milli parklara sokuldu. İnsanların gözünü boyamayın.
inspire 3 yıl önce
Yığılca, doğasıyla gelecekte Düzcenin en önemli değeri olacaktır...iyi korunmalı ve planlanmalı...Yol iyileştirilmesi ve bunun gibi projelerle yediğöller potansiyelini yığılca yönünden çekmek Yığılca için en önemli kazanım olur...
16°
az bulutlu