banner851

banner955

YENİ AMA DUVARLARI DÖKÜLÜYOR

TOKİ Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu’nun dökülen duvarları öğrencilerin can güvenliğini tehdit ediyor. Olası bir felaketin olmaması içinse duvarların bir an önce onarılması gerekiyor.

Yerel Haber 07.05.2017, 13:42 07.05.2017, 15:20
2381

Metek TOKİ Konutları içerisinde bulunan bir eğitim-öğretim yuvası yıkık-dökük duvarlarıyla gündeme geldi. TOKİ Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu’nun duvarlarından dökülen sıvalar öğrencilerin can güvenliğini tehdit ediyor.

Yeni bir okul olmasına karşılık binanın bir çok noktasında oluşan çatlak ve dökülmeler öğrenci, veli ve eğitmenler için adeta tehlike arz ediyor.

Dışı adeta dökülmeye başlayan okulda önlemlerin yetersizliği de göze çarpıyor. Tehlike arz ettiği için güvenlik şeridiyle çevrilmesi gereken bölgede, sadece 4 tane duba konulması dikkat çekti. Sabit olmayan dubalar duvardan düşen parçalar nedeniyle devrilirken öğrencilerin geçişini engelleyecek şekilde tedbir alınması gerekiyor.

Yaklaşık bir haftadır bu vaziyette olan ve onarılmayı bekleyen okul duvarı için çalışmalara bir an önce başlanması bekleniyor. Olası bir felaket yaşanmadan yetkililerin harekete geçmesi büyük önem taşıyor.

Yorumlar (10)
EŞRAF 6 yıl önce
O tamiratı bence okulun kati kabulünü imzalayanlara yaptırıp parasını onlardan kesmek lazım.devletin parası nasıl çarçur edilemezmiş i öğrensinler.Aynı şey yeni yapılan Devlet hastahanesi için geçerli.Başta Devlet yetkililerine duyurulur.
İMANI OLAN ÇALMAZ 6 yıl önce
TOKİ İLK ZAMANLARDAKİ GİBİ ÇALIŞMIYOR, HA BİNALARI BİZZAT TOKİ NİN İŞÇİSİ YAPMIYOR TABİ, TAŞERON ARACILIĞI İLE YAPIYOR, EE TAŞERON MÜTEAHHİT DE HALİYLE ÇALIYOR EKSİK MALZEMEYLE YAPILAN BİNA DA BİR ZAMAN SONRA DÖKÜLÜYOR. İMAN ZAYIFLIĞINDAN.
Hayrettin 6 yıl önce
Hala borç ödüyoruz TOKİ evlerinde de aynı durum söz konusu maalesef
yasin 6 yıl önce
5bin lira ortalama daire başına düşen kapmala maliyeti.Bu kaç senede çıkar?Ben o parayı doğalgaza versem kaç sene ısınırım güzel güzel.Bir de binaya da yazık etmemiş oluyorum.Kanser korunmak cabası (malum bina nefes alamıyor)
münker 6 yıl önce
O dökülen kısım ısı yalıtım malzemesi.Siz asıl ısı yalıtım yapılan şahıs binalarına bakın.Milleti yalan yanlış bilgilendirip binaları delik deşik ettirdiler.1 yıl geçmedi kalktı bütün yalıtımlar.Kaç sene de kendini öder meçhul üstlk
Okulda okuyan birinin abi 6 yıl önce
Ülkemiz gelişiyor!
hayri 6 yıl önce
tokideki binalarının her yeri dökülüyor çatlıyor zemini bataklık cok normal düzcede bir deprem olsa ilk çökücek yer orası Allah korusun
Şahin 6 yıl önce
Toki binaları böyle maalesef kolon Demir ve beton kalitesi çok güzel ama ince işçilik tamamen berbat valilik binamız bile dökülüyor. İhale komisyonu ve teslim alan komisyon Ada'm gibi işini yapmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın