banner851

banner614

YENİ NESİL SON TEKNOLOJİ

banner619

Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne tam donanımlı Arama ve Kurtarma Aracı teslim edildi. Yeni nesil son teknoloji ürünü araçla Düzce il müdürlüğü mücadele kapasitesini arttı.

banner846
Yerel Haber 20.09.2015, 12:24
1213
YENİ NESİL SON TEKNOLOJİ
banner844
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin müdahale kapasitelerinin artırılması, deprem, sel, heyelan, çığ, suda boğulma gibi tüm afet ve acil durumlarda daha hızlı ve etkin arama kurtarma operasyonlarının yürütülebilmesi amacıyla Devlet Malzeme Ofisi vasıtasıyla alınan tam donanımlı Arama ve Kurtarma Aracı Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne teslim edildi. Yeni nesil son teknoloji ürünü araç; görüntülü canlı arama cihazı, hidrolik kesme ayırma seti, kombi kesme ayırma seti, akülü vantilatör, spiral kesme makinesi, tilki kuyruğu testere, 27 kg beton kırıcı, 11 kg beton kırıcı, hava yastığı, 10 KVA mobil jeneratör, 2 KVA çanta tipi jeneratör vb. malzemelerle donatıldı. Bu malzemelerin yanı sıra araçta; 360 derece dönebilen aydınlatma kulesi ve görüntü kayıt sistemi, navigasyon, telsiz ve ön kurtarma vinci gibi donanımlara da sahip.

Teslim alınan orta tonajlı arama kurtarma aracı ile birlikte Düzce’de arama kurtarma aracı sayısı üçe çıktı. Böylece müdahale kapasitemiz daha da güçlendi. 
Yorumlar (2)
Hasan 6 yıl önce
Firma 4x4 mercedes minubuslerden 101 tane üretip afad baskanşığa teslim etti. Düzceye de 1 tane düşmesi iyi olmuş. Acaba kullanabilecek personelleri varmı
Gezgin 6 yıl önce
Rabbim az kullanmayı nasip etsin Ali Müdürüm bu işi çok iyi bilenlerdendir. Hayırlı olsun
27°
parçalı bulutlu