banner851

banner955

YENİ YILDAN BEKLENTİLERİNİ SORDUK

2018 yılının bitmesine günler kala vatandaşı yeni yıl heyecanı sardı. Sokağın nabzını tutmaya devam eden Öncü Haber, vatandaşlara yeni yıldan beklentilerini sordu. Yeni yıldan öncelikle asgari ücrete hatırı sayılır bir zam yapılması beklentisinde olan vatandaşlar, geçim sıkıntılarından kurtulmak istediğini belirtti. Vatandaşlar ayrıca savaşların son bulmasını ve huzurlu bir yaşam sürmek istediklerini dile getirdi.

Yerel Haber 25.12.2018, 11:14 25.12.2018, 13:46
1455

Her Aralık ayının 31.günü eski yılı geride bırakır ve yeni bir yıla girmenin heyecanı içerisinde oluruz. Yeni yıla girerken, insanların içinde büyük bir heyecan olur çünkü her insanın yeni yıldan bir takım beklentileri vardır. Bu beklentiler elbette ki kişiden kişiye farklılık da gösterir.

Peki yeni yıldan Düzcelilerin beklentileri neler?  Biz de sokağa inip, vatandaşa, yeni yıldan beklentilerini dile getirmelerini istedik.
 İşte aldığımız cevaplar…

“Savaşın olmamasını istiyorum”

“Sağlık, huzur, mutluluk, iyilik, güzellik bekliyorum” diyen bir vatandaş temennilerini şöyle sürdürdü:
“Kötü insanların iyi olması istiyorum. Savaşın olmamasını istiyorum. Hayvanlara iyi davranmalarını istiyorum işkence yapmamalarını istiyorum.”“İyi bir geçim olmasını istiyorum”

2018 yılında yaşanan geçim sıkıntılarına dikkat çeken Esra İbrahimoğlu adı vatandaş, şöyle konuştu:
“Mutluluk, sağlık ve güzel bir ömür bekliyorum. Ülkemizin daha iyiye gitmesini istiyorum. İyi bir geçim olmasını istiyorum. Malum ülkemizin geçim derdi büyük bir sıkıntıda bu yüzden iyi bir geçim diliyorum.”

“Maaşımıza güzel bir zam bekliyorum

Hayatın geçim darlığından kurtulmak isteyen Ayşe Özdemir ise şunları dile getirdi:
“Maaşımıza güzel bir zam bekliyorum. Geçim darlığından kurtulmak istiyoruz. Güzel bir yaşam istiyoruz çoluğumuz çocuğumuzla ilgili. Başka bir beklentimiz yok en büyük beklentimiz bu. Güzel bir geçim.”“Asgari ücretin artmasını istiyorum”

Barış Kaya adlı bir başka vatandaş ise, “Öncelikle asgari ücretin artmasını istiyorum. Minimum 2 bin 200 lira olmasını istiyorum. Dolar düştü, zamların da düşmesini istiyorum. Piyango bana çıkarsa iyi olur. Başka bir beklentim yok.” ifadesinde bulundu.“Savaş olmasın, huzurlu bir yaşam olsun”

Mikrofonumuzu uzattığımız vatandaşlardan Metin Demir ise, “Savaş olmasın, huzurlu bir yaşam olsun. Huzur istiyorum sadece” dedi.“Asgari ücretin artmasını bekliyorum

Asgari ücretin artmasını ve savaşların bitmesini istediğini belirten Mustafa Sarıgüzel isimli vatandaş ise şunları kaydetti:
“Ülkenin bütünlüğü ve huzur içerisinde yaşamak istiyorum. Herkesin hak ettiği değeri kazanması ve asgari ücretin artmasını bekliyorum.2019’da iç savaş, dış savaş bunların hepsinin bitmesi, herkesin hak ettiği mevkide, hak ettiği yere ulaşmasını istiyorum. Benim temennim ve bütün düşüncelerim bunlar. Umarım hepsi gerçekleşir ve 2019 yılına böyle mutlu gireriz.”“Şehrimizin güzelleşmesini bekliyorum”

Son olarak Tahsin Kurunç adlı vatandaş ise, “Hayatın güzel olmasını, insanların mutlu olmasını, şehrimizin güzelleşmesini bekliyorum. En güzeli budur”dedi.

 

HABER: E.B.SUNMAN


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

Yorumlar (7)
cemo 4 yıl önce
güzel güzel hersey cok güzel. nankorlük yapmayın, biat edin artık bizim gibi
Demir 4 yıl önce
Brawo barış piyango çıkarsa ara
Çok bile 4 yıl önce
2020 TL gayet iyi karı koca çalışan için 4000 TL maaş bu demek
İnsanca yaşam. 4 yıl önce
Evine helal lokma götüren, huzurlu, sağlıklı, onurlu bir birey olarak yaşayan Sömürülmeyen, susturulmayan, Çevreye saygılı ama saygı da gören olmak isterim.
Holygan 4 yıl önce
asgari ücret zammı bence cok iyi, hemen bazı kesimler algılama yapabilir ama olaya şu gözle bakın:
vasıfsız işçi adı üstünde asgari ücret maaşi...
ücret uçurumu dağ 4 yıl önce
aldınmı zammı...aradaki farklar dağı aştı..artık yerin altındaki kısmınıda geçti.
işci ölsünmü... 4 yıl önce
asgari ücret 2020 tl..bozdur bozdur harca..Bizde belediye seçimlerinde belli edecez memnunmuyuz diye..
21
açık