banner614

YENİ YURT KASIMDA GELİYOR...

banner619

"Kız Öğrenciler Çaresiz" haberi Kredi Yurtlar Kurumu'nu hareketlendirdi.Kredi Yurtlar Kurumu Düzce İl Müdürü olarak yeni atanan Kudret Koz, kız öğrencilerin yurt ihtiyacının farkında olduklarını dile getirerek "Kasım ayında bin 200 kapasiteli kız yurdu açılacak, ihtiyaç giderilecek" dedi…

banner846
Yerel Haber 23.09.2015, 12:51
5870
YENİ YURT KASIMDA GELİYOR...
banner844

Düzce Üniversitesi'ne kayıt için gelen kız öğrencilerin açıkta  kaldığı yönünde "Kız Öğrenciler Çaresiz" başlığıyla yayınladığımız haberin ardından yurt bulamayan öğrencilerin haber merkezimize daha da fazla müracaatta bulundukları görülürken, konunun ÖNCÜ HABER'de yer alması üzerine "özellikle kız öğrencilerin barınma sorunu tekrar gündeme taşındı..

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Düzce İl Müdürü olarak atanan Kudret Koz, beraberinde Düzce Avni Akyol  Öğretmen Evi Müdürü olarak göreve başlayan Kudret Çiçek'le birlikte Haber Merkezimize nezaket ziyaretinde bulunarak çalışmalar ve gelişmeler hakkında bilgiler verdi.Düzce Öğretmenevi'nin kapasitesi ve çalışmaları hakkında Düzce Öğretmenevi Müdürü Kudret Çiçek, KYK 'nın çalışmaları ve hedefleri hakkında da İl Müdürü Kudret Koz bilgiler verdiler.

KYK'nın Düzce'de kız öğrenci ihtiyacının farkında olduğunu kaydeden Kredi Yurtlar Kurumu Düzce İl Müdürü Kudret Koz, "Kasım ayında bin 200 öğrenci kapasiteli Kız Yurdu açılacak sorun ortadan kalkacak" diyerek ilk müjdeyi verdi..

KYK'nın çalışmaları hakkında da bilgiler veren KYK Düzce İl Müdürü Koz, Akçakoca'da 270'i kız, 254'ü erkek kapasiteli yurt  bulunduğunu,  Düzce Konuralp Kız Yurdu 'nun bin 263 kapasiteli, Ebu Hanife Erkek Yurdu'nun 444, Avni Akyol Erkek Öğrenci Yurdu'nun 316, Zahid'el-Kevseri Erkek Yurdu'nun da 295 kapasiteli, Kaynaşlı'daki Kız Yurdu'nun 248 kapasiteli olduğunu hatırlatarak "iki yıl içinde Düzce Üniversitesi'ne kaydolan hiç bir kız öğrencinin açıkta kalmayacak" düzeyde alt yapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu dile getirdi.

KYK'ya ait öğrenci yurtlarında 24 saat sıcak su, her odada wc-tuvalet, kesintisiz internet gibi özellikleriyle öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının dikkate alındığını belirten KYK Düzce İl Müdürü Kudret Koz, KYK'nın ülke genelinde sürdürdüğü çalışmalar ve hedefler konusunda da bilgiler verdi.   

HABER;E.TAYHAN

Yorumlar (12)
tamer 6 yıl önce
Avni akyol yurdu denmişte oraya yurt demeye bin şahit ister duzcede perfabrikten bir barınak
Aaa 6 yıl önce
Kasimda acılacak. Dediniz hala acılmadı. Sürekli erteleniyo. Aralık geldi hala acılmadı neden
@@@ 6 yıl önce
kız yurdu kasımda açılacak dediniz kız yurdundan önce erkek yurdu açıldı ve öğrenci aldılar bile kızlar bunun neresinde acaba oyalıyorsunuz insanları okadar insan mağdur ve istemedikleri yerlerde siz dahada kasım deyin o aralığıda bulur şubatıda
xxxx 6 yıl önce
allah sizin gibileri bildiği gibi yapsın
kaç kişinin hakkını yiyerek geldiniz
burada torpiliniz var ama yerin altında da var mı
o kurumda çalışan yıllarını veren insanlardan helallik almadan sen ve senin gibi liyakatsız müdürler can veremesin

ibrahin 6 yıl önce
Yeni açılacak olan erkek yurdununda tarihini verseniz erkek öğrencilerde mağdur ?
beyhude 6 yıl önce
Yedek gelmiş 400 avcumuzu yalayalm.
Akçakoca yolundaki yurt 6 yıl önce
Orayı erkek yurdu yaptınız. Kızlar yer bulamıyodu madem niye erkek yurduna çevirdiniz. Ne yaptığınızı kendiniz de bilmiyorsunuz. Allah akıl fikir versin sizin gibi yöneticilere.
Cumayeri 6 yıl önce
Allah başarınızı artırsın,kem gözlerden sakınsın,bu dönemde insanların aklı fikri dedikodu olduğu için siz aldırış etmeyin,Allah var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur