banner851

banner614

YENİDEN CANLANDIRILACAK

Depremin ardından Düzce Belediyesine kısa bir süre hizmet veren ancak yeni hizmet binasına geçilmesinin ardından atıl kalan Kazım Demir Sokak’taki bina yeniden canlandırılacak. Madde bağımlılarının meskeni haline geldiği için kapatılan garaj girişi kullanıma açılırken, belediyeye ait dükkanların satışa çıkarılacağı öğrenildi.

banner619
Yerel Haber 04.06.2014, 17:09
254
YENİDEN CANLANDIRILACAK

 

Bir dönem Düzce Belediyesi'nin hizmet verdiği Kazım Demir Sokak'taki binanın madde ve alkol bağımlılarının yuvası haline gelen görüntüsünün gündeme taşınmasının ardından Belediye Başkanı İsmail Bayram tarafından garaj girişinin kapatılmasına karar verilmişti. Park sorunu ve dar yollar nedeniyle trafik sıkışıklığı had safhada olan Düzce’de yaklaşık 60 araç kapasiteli binanın garajı kapatılarak çare bulunması o dönem tartışmalara neden olmuş ve madde bağımlılarına karşı kalıcı değil, geçici çözümler arandığı düşüncesini doğurmuştu.


30 Mart Yerel seçimlerinin ardından görevi devralan Mehmet Keleş, yıllardır şehrin göbeğinde atıl vaziyette duran binaya el attı. Düzce Belediyesine bağlı ekipler, depremden sonra şehir merkezinde tam anlamıyla faaliyete geçirilmeyi bekleyen İş Merkezi’nin kapatılan otopark girişini açma çalışmalarına başladı. Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri müdürlüğü ekipleri kapatılan kapalı otopark girişindeki korkuluklar kaldırdı. Yeniden canlandırılması planlanan iş merkezinde belediyeye ait dükkanların satışa çıkarılacağı öğrenildi. Belediyeyi yüklü bir borç ile alan Keleş’in böylece Düzce belediyesinin kasasına ciddi bir gelir getirmeyi planlıyor.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

Yorumlar (0)