banner851

banner955

YIĞILCA BELEDİYESİNDEN İFTAR

Yığılca Belediyesi tarafından ilçe merkezinde şehit ve gazi ailelere ile ilçe halkı için düzenlenen iftar programına ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu da katıldı. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda belediyenin iftar programına katılan Ağaoğlu, kendisini bir Yığılcalı olarak hissettiklerini söyledi. Ağaoğlu ilçeye kurulma çalışmaları devam eden çimento fabrikasının Dünyanın en çevreci çimento fabrikasını olacağını savundu.

Yerel Haber 17.06.2017, 11:51 17.06.2017, 16:46
1831

Yığılca Belediyesi tarafından ilçe merkezinde düzenlenen iftar programına Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Yığılca Kaymakamı Furkan Sancuktutar, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, İş Adamı Ali Ağaoğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin yanı sıra vatandaş katıldı.

Dağlı: Yığılca gelişime açık
Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan iftar programında akşam ezanı ile birlikte oruçlar açıldı. İftarın ardından protokol konuşmaları yapıldı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, birlik ve beraberlik ortamında olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Birlik ve beraberlik içerisinde ramazanın sonlarına doğru yaklaştık.  Yığılca bizim için önemli bir ilçemiz. Her şeyi ile gelişmeye açık. Sanayi tesisleri, bal ormanları, tarımsal faaliyetleri ve meslek yüksekokulu ile gelişmeye açık bir yer. Bu ilçemize olan borcumuzu inşallah ödeyeceğiz” dedi.

Sancaktutar: Ağaoğlu üniversite öğrencilerine destek oluyor
Yığılca Kaymakamı Muhammet Furkan Sanacaktutar üniversite öğrenimi gören yüzlerce öğrenciye belediye ve kaymakamlık tarafından fon oluşturarak destek çıkmaya çalıştıklarını kaydederek, “İş adamı Ali Ağaoğlu da bizleri kırmayarak bu fonumuza destek veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, iftar programında emeği geçenlere teşekkür ederek yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla herkesin sağlıklı huzurlu bir şekilde Ramazan Bayramına ulaşmasını temenni etti.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Programımızın düzenlenmesinde büyük emeği olan değerli iş adamı Ali Ağaoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ağaoğlu: Dünyanın en çevreci çimento fabrikasını kuracağızGeçen yıl olduğu gibi bu yıl da iftar programına katılan ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu kendisini Yığılcalı bir vatandaş olarak hissettiğini dile getirerek, “Allah kısmet ederse ülkemizin içinde bulunduğu zor durumlarda yatırım yapmaya ihtiyacı var. Oğlum ve değerli büyüğüm Atalay Şahin ile birlikte buraya dünyanın en çevreci çimento fabrikasını kuracağız. Yığılcalı nüfusuna kayıtlı İstanbul’daki şantiyelerde çalışan yüzlerce vatandaşımız var. Burada fabrika kurulduğu zaman o kardeşlerimiz burada iş imkanına kavuşmuş olacak. Ülkemiz maalesef büyük bir abluka altında. Güçlü bir Türkiye’yi istemeyenlerin üzerimizde oynadığı oyunları çok iyi biliyoruz. Ancak biz bu zor şartlarda bile bu yatırımı inşallah gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından desteklerinden dolayı Vali Zülkif Dağlı, İş adamı Ali Ağaoğlu ve Ak Parti il başkanı Hikmet Keskin’e plaket verildi.İftar programı Fatih Yardım’ın seslendirdiği ilahi konseri ile devam etti.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (20)
Yerli 5 yıl önce
Ahlak sorunu olan bir adam nasıl bunca protokolle karşılanır anlamış değilim. Allahım sen aklımıza mukayyet ol. Agaoglu bbc belgeseli yazın internete videoyu izleyin eğer vicdaniniz sizlamazsa omzumda tasiyacam bu adamlari
... 5 yıl önce
Yığılcalıya bnziyorsun zaten ...
yılıcalı yılan ali 5 yıl önce
yığılcamız sana gurban olsun ali ağam.senki bizi iş şahıbı yapacan daha ne diyim.neymiş zehir solacakmışız solarız be... yılıcamız büyücek ya önemli diil.
Kemal 5 yıl önce
El insaf ya yahu insan yemekte etrafına bakar da bu doğaya çimento fabrikası kurmak yanlış der vicdan el vermez, kameralara ve yemeklere bakmaktan etrafa bakamamışlar
Metin 5 yıl önce
Adamın para pul umruna değil ne çevreci adammış vay be, ne severmiş yığılcayı, ya bırakın bu ayakları. Yığılcalıya iyi nefes almalar bndan sonra alabilirlerse
bilmem ne demeli 5 yıl önce
Yigilcanin nasıl geliştiği birkez daha ispatlanmıştır başkan face'de yaptıklarını paylaşarak güven Almanın peşinde küçük ilceye yapılanlar buyumsenecek bişey degil
Kıskanıyorlar 5 yıl önce
Ulan Düzce li ler ne kadar yığılca yı düşünür olmuş eskiden düzceyi küçümseyen ler şimdi kıskanç lıktan kuduruyorlar kimse bu galaya gelmesin
Ali 5 yıl önce
Cennet gibi yığılça berbat olacak unutun doga turizmimi
Berbat çimento fabrikalı doğaya kim gelir
Çimento yapılan toprak cogu yerde çıkıyor bu cennet gibi yeşilliin ortasında kurulmasa olmazmiydi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız