banner851

banner614

YIĞILCA BU KIŞ DOĞALGAZLA ISINACAK

banner619

Yığılca’da geçtiğimiz yıl aralık ayında törenle başlayan doğalgaz çalışmaları devam ediyor. İlçenin doğalgaza kavuşması için yaz ayları boyunca devam edecek çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Önümüzdeki kış evlerimizi doğalgaz ile ısıtacağız.” ifadesini kullandı.

banner846
Yerel Haber 19.05.2018, 18:06 19.05.2018, 18:40
749
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün, geçtiğimiz yıl Yığılca ziyaretinde verdiği doğalgaz müjdesi sonrası ilçeye doğalgaz yatırımını kazandırma süreci başlamıştı. Yığılca’da yüklenici firma tarafından 2017’nin sonlarında törenle başlayan doğalgaz çalışmaları havaların düzelmesi ile birlikte hız kazandı. Kış aylarının araya girmesi nedeniyle duran hat çalışmaları tekrar başladı.

“Hiç bir aksaklığa mahal vermek istemiyoruz”
Yaklaşık 1 aydır devam eden çalışmaları takip eden Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, doğalgazın abonelere 2018 sonuna kadar verileceğini belirtti. Yiğit yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü'nün yoğun gayretleri neticesinde aldığımız, ilçemize doğalgaz sözünün gerçekleşmesine az bir zaman kaldı. Yaklaşık bir aydır yoğun bir şekilde devam eden çalışmaları bire bir, yakinen takip ediyoruz. Bu çalışma ilçemiz adına önemli bir adım. Hiç bir aksaklığa mahal vermek istemiyoruz. Bu nedenle yetkili firmamıza her konuda belediye olarak da yardımcı oluyoruz. İnşallah bu hızla doğalgazımızı evlerimize yakın bir zamanda ulaştıracağız. Önümüzde ki kış mevsimini artık evlerimizi doğalgaz ile ısıtarak geçireceğiz. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun diliyorum."dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
Kaynaşlı 3 yıl önce
Kaynaşlının Üçköprü köyüne ne zaman doğalgaz getireceksiniz
24 haziranı bekleyin 3 yıl önce
Başkan doğalgazı bırak da Ali Ağaoğlu çimento fabrikası ayağına oradan altımı alıp çekti gitti Öyle değil mi el altından fabrikayı sattı diye söylenti var ağaoglunu GETİRENLER şimdi müslümanım diye piyasa dolaşıyor vebaliniz büyük
Hasanlar koyu 3 yıl önce
Koylere ne zaman gelecek dogalgaz sayin bakanim
Yığılca 3 yıl önce
Helal sayın başkan.emeklerin çok ilçede
16°
parçalı az bulutlu