banner851

banner614

YIĞILCA'DA ÖZEL BİR İSTEĞİ OLDU

Düzce Valisi Ali Fidan, devlet eliyle süren çalışmaların son durumunu yerine görmek ve muhtarlarla bir araya gelmek amacıyla Yığılca'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Kurum müdürlerinin de kendisine eşlik ettiği ziyaret kapsamında toplantı yaptığı muhtarlardan özel bir isteği olan Vali Fidan, hizmetleri adil şekilde yerine getirmek için uğraştıklarını vurguladı.

banner619
Yerel Haber 10.03.2016, 12:52
888
YIĞILCA'DA ÖZEL BİR İSTEĞİ OLDU
 Vali Ali Fidan ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan ve il müdürleri ile birlikte Yığılca'yı ziyaret etti.


İlk durak Yığılca Kaymakamlığı

İlk olarak Yığılca Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Vali Fidan, burada Kaymakam Furkan Sancaktutar ve kurum amirleri tarafından karşılandı ve ardından Kaymakam Furkan Sancaktutar'dan ilçe ile ilgili  brifing aldı.

Vali ve beraberindeki heyet kaymakamlık ziyaretin ardından, turizm çalışmaları kapsamında Saklıkent Şelalesi'ne geçerek incelemelerde bulundu. Yetkililerden yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ali Fidan, daha sonra Yığılca Belediye Başkanlığı'nı ziyaret ederek bu kez Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’ten belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

Muhtarlarla toplantı yaptı

Ziyaretler sonrası Yığılca Müftülüğü Konferans Salonu'nda Vali Ali Fidan’ın başkanlığında muhtarlarla bir toplantı yapıldı. Muhtarların talep ve görüşlerinin dinlendiği toplantıya Yığılca Kaymakamı Furkan Sancaktutar, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Düzce ve Yığılca kurum amirleri ile Yığılca’da görev yapan köy ve mahalle muhtarları katıldı.  

"Özellikle istediğim..."

Vali Ali Fidan toplantının açılış konuşmasında bir araya gelinme amacını anlattıktan sonra muhtarlardan bir talepte bulundu. Vali Fidan, “Bu toplantıda genel olarak Yığılca ilçemizde sunulan hizmetlerle ilgili olarak bir değerlendirmede bulunmak istedik. Köylerimize yönelik bugüne kadar neler yaptık, nerelerde eksiklerimiz kaldı, sizin ilave ihtiyaçlarınız neler onları görelim istedik. Sadece köylerimizde değil, eğitimde, sağlıkta, din hizmetlerinde, tarımda, gençlik ve spor hizmetlerinde, turizmde neler eksik bunları tamamlamak için neler yapmamız gerekiyor bunları konuşmak istedik. Hizmetleri daha hızlı sunmak için neler yapabiliriz, bunları konuşmak istedik. Muhtarlarımızdan özellikle istediğim ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, sağlıkla ilgili, eğitimle ilgili sıkıntısı olan vatandaşlarımızı, yardım ihtiyacı bulunan vatandaşlarımızı tespit ederek kaymakamımıza bildirmeleri, burada çözüm bulunamayanları bizzat bana bildirmeleridir." dedi.

"Görevimiz devletin imkanlarını hak sahiplerine ulaştırmak"

Hizmetleri sırası ile adil olarak yerine getirmek için uğraştıklarını vurgulayarak konuşmasını sürdüren Vali Fidan, "Nüfus yoğunluğuna göre ya da ihtiyaç önceliğine göre hizmetleri yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz. Yığılca arısını önemsiyoruz, Yığılca balını marka haline getirmek için neler yapmak gerekiyor, bunu konuşmak istiyorum. Devletimizin her türlü imkanı var. Bizim görevimiz bu imkanları ihtiyaç duyanlara, hak sahiplerine ulaştırmaktır.” ifadelerinde bulundu.

Müdürler muhtarları bilgilendirdi

Toplantı, il müdürleri tarafından muhtarlara emniyet, güvenlik, eğitim, sağlık, tarımsal çalışmalar ve din hizmetleri ile ilgili olarak bilgiler verilmesi ile devam etti. Toplantı sonunda muhtarların talep ve görüşleri alındı.

 Vali Ali Fidan muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantının ardından, Yığılca Öğretmenevi'ne geçerek burada incelemelerde bulunarak Yığılca ilçesini ziyaretini sonlandırdı.

Haber:C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (1)
YIĞILCA ARISI 6 yıl önce
ÇİMENTODAN BAL OLMAZ BİZİ ARIMIZDAN AYIRMAYIN.TAM YIĞILCA KALKINIRKEN ARICILIK YOK OLUYOR.BİZE YARDIM EDİNSAYIN VALİM.