banner851

banner955

YIĞILCA TURİZMDE PATLAMA YAPACAK

Yığılca’ya bir ziyaret gerçekleştiren Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’le makamında bir araya geldi. Sohbetin ana gündemini ise Yığılca turizmini canlandırmak için yapılması gerekenler oluşturdu. Özellikle Batı Karadeniz'in en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası'nın daha geniş kitlelere tanıtılması hedefleniyor.

Yerel Haber 11.01.2019, 14:52 11.01.2019, 14:56
1170
YIĞILCA TURİZMDE PATLAMA YAPACAK

Bir süre önce Düzce’de göreve başlayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan hem şehri daha yakından tanıma hem de protokol üyeleri ile tanışma amacıyla ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda son durağı Yığılca olan İl Müdürü Taştan’a, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Şube Müdürü Kemal Akçay da eşlik etti.Yığılca Kaymakamlığı’nın ardından Yığılca Belediyesi’ne geçen ve Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile bir araya gelen İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, ilçenin doğal ve tarihi zenginlikleri hakkında Başkan Yiğit’ten bilgiler aldı.
Görüşmede çalışmaların ortak merkezde koordineli bir şekilde yürütülmesi ve bu sayede daha kısa zamanda daha kalıcı sonuçlar elde edileceği fikri üzerinde duruldu.

Ayrıca bölgenin önemli turizm destinasyonlarından olan Sarıkaya Mağarası'nın yanı sıra Yığılca Şelaleleri, tarihi dokusunu koruyan köyleri ve kültürel yapısının korunarak turistik açıdan değerlendirilmesi ziyarette altı çizilen konular oldu.

“İlçe turizmi için önemli sonuçlar alacağız”

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ziyarete ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Düzce İl Kültür Müdürü Sayın Resul Taştan ve Şube Müdürümüz Sayın Kemal Akçay ilçemize gelerek bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaretin ana teması Yığılca'nın Düzce turizmine katkıları ve katkıların nasıl arttırılacağı yönünde oldu. Bilindiği üzere ilçemiz Yığılca Şelaleleri, barajı, mağaraları, kültürel yapısı, otantik köy yaşamları, ormanı, deresi, suyuyla bir çok alanda turizm anlamında paha biçilemez kıymette. Maalesef ki bu zamana kadar beklenen patlamayı yapamadık. Sayın il müdürümün de çalışmaları ve katkısı ile yürüteceğimiz ortak çalışmalar ile büyük turizm atılımını gerçekleştireceğiz düşüncesindeyim. Sayın il müdürümüzün Sarıkaya Mağarası’nın tam kapasite ile ülke turizmine hizmet etmesine yönelik çalışma ve tanıtım faaliyetleri var. Bu çalışmalar bölge turizminin değer bulması açısından çok önemli. Yine sayın müdürlerimiz ile yaptığımız sohbette ilçemizin diğer turizm değerlerini de gösterme ve anlatma fırsatı yakaladık. Koordineli bir çalışmayla kalıcı ve ivedi sonuçlar alacağımızın kanaatine ulaştık. Sayın müdürlerime gerçekleştirdikleri ziyaret ve çalışmalardan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah ilçe turizmi için önemli sonuçlar alacağız."

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (8)
Musa Bişçer 4 yıl önce
Napıcaz. Buradan 40 km gidip birde mağaraya girmek için paramı vereceğiz.
Akıl 4 yıl önce
Dünyada o kadar yer varken ne işi var milletin yığılcada Allah aşkına maaş alıp yatıyorsunuz hükümet konağı ve belediyede sonra iki açıklama yapıp kamuya da çalışıyoruz mesajı veriyorsunuz. Ya bırakın Allah aşkına
Gölyakalı 4 yıl önce
Mİllet kış turizminden oluk oluk para kazanıyor köylü turistlere zincir satıyo köy ürünü satıyo herkes kazanıyor kardüze çıkın kardüze sıcak yerde oturmayın
yığılcalı 4 yıl önce
ne turizm imiş.5 yildan beri patlamadı gitti......
Slymn 4 yıl önce
Önce yollarını güzel yapsınlar
zıtt 4 yıl önce
düzcede o kdar turuzim patlaması yaşanda ki maşAllah bunuda 20 yılda hayata geçirirsiniz hep vaat hep vaatt
Kemal 4 yıl önce
Yahu yolun yok hala, turizm patlaması diyorsu
seçim kampanyaları 4 yıl önce
boşuna reklam yapmayın , bakan açılış yaptı ertesi gün gittik mağara kapalıydı
28
kapalı