banner614

YIĞILCA YEDİGÖLLERİ SAHİPLENDİ

banner619

Zaman zaman Yedigöller’in Yığılca sınırları içerisinde bulunduğu gündeme gelirken, Yığılca çoktan Yedigöller’i sahiplendi. İlçede Yedigöller Caddesi açılırken, esnaflarda dükkanlarına Yedigöller ismi ile değiştirdi. Üstelik Yığılca balı da Yedigöller Balı olarak tescillendi.

banner846
Yerel Haber 21.08.2015, 10:43
1863
YIĞILCA YEDİGÖLLERİ SAHİPLENDİ
banner844
Düzce, Yedigöller bölgesine adım adım daha da yakınlaşıyor. Yıllardır Yedigöller’in Yığılca İlçesi sınırları içerisinde olduğunu bu konuda koordinatların tekrar gözden geçirilmesini isteyen ve bu konununda sıkı takipçisi olacağını her platformda dile getiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 30 metre genişliğinde ve 2,5 km uzunluğunda olan Yedigöller caddesini trafiğe açtı. Yine İlçe merkezinde esnaflar ticarethanelerine Yedigöller tabelasını koyarak Yedigölleri sahiplendi.
Yığılca’nın ünlü kestane balı da Yedigöller ismiyle tescillendi. Bugün birçok turizm yazarı da Yedigöller’i Düzce-Yığılca ile birlikte broşürlerine ve gezi yazılarına taşır hale geldi.

Bu konuda açıklama yapan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit; “Yedigöller bizim evimiz. Bir insan ne kadar evine sahip çıkarsa bizde ömrümüz yettiğince Yedigöller’imize sahip çıkacağız. Burası Yığılca’mızın ve Düzce’mizin bir değeri. Dört mevsim ziyaretçi akınına uğrayan cennetimsi bir güzelliği nerede bulursunuz. İlde deniz mevsimi çok kısa denecek bir zaman içinde bitiyor. Onun için buralara daha farklı önem vermek İldeki bütün yöneticilerimizin olduğu kadar siyasilerimizin de görevi olduğunu düşünüyorum. Bu konuda Turizm Müdürlüğümüzün üzerine düşeni yapacağını ümit ediyorum. Sayın Valimiz Ali FİDAN bey döneminin Turizm yönünden Düzce’mizin en verimli dönemi olacağına sayın vekillerimiz ve İl başkanımızın da bu konulardaki çalışmalarının takdire şayan olduğunu biliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.
Yorumlar (4)
Ali 6 yıl önce
Ağaoğlunun açacağı çimento fabrikasıda Bolu ili sınırlarında gemi başkan.....
Ahmet 6 yıl önce
Ama Yığılca''nın, ama Bolu''nun ne fark eder. Orda bir köy var uzakta, gitmek dert dönmek dert. Keşke yollarıyla da bir ilgilenilse. Kardüz Yaylası için 2 milyon 500 bin tl aktarılmış deniliyor. Yedigöller en az Kardüz kadar hatta kat kat daha güzel
Siyasi çıkarcılar 6 yıl önce
Önce Barajına sahip çık, Derelerine, Doğaya sahip çık, Ağaoğluna heba edilecek Yedigöller yok, Yığılca''yı Taş ocak firmalarına teslim ettiniz sıra Yedigöllerde.
Mert 6 yıl önce
Yedigöllerin reklamını niz yapıyoruz parası Bolu ya gidiyor. Bizdeki akıl bu kadar.
24°
az bulutlu