banner851

banner614

YIĞILCA-ALAPLI ARASINA YOL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Yığılca-Alaplı yoluna alternatif yol yapılacağı müjdesini verdi. Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, gelecek yıl yol çalışmasının başlayacağını belirtti.

banner619
Yerel Haber 16.11.2012, 18:08
279
YIĞILCA-ALAPLI ARASINA YOL

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Yığılca-Alaplı arasına alternatif yol yapılacağını bildirdi. Çimenoğlu, Alaplı’da yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş’ın ilçede yaptığı inceleme sırasında Yığılca-Alaplı yoluna alternatif yol yapılacağı müjdesini verdiğini söyledi.
Gelecek yıl yol çalışmasının başlayacağını ifade eden Çimenoğlu, şunları kaydetti:
“Yığılca’dan gelen kamyonlar ve otomobiller köylerin içinden geçerek ilçe merkezine geliyordu. Yığılca-Alaplı arasına alternatif yol yapılacak.Yol Kasımlı köyü Ferahlı mahallesinden Ölüce mahallesine Bölge trafiğin yanına inecek.Proje bitme aşamasına gelmiş, önümüzdeki yıl içinde ihalesi yapılarak yol çalışması başlayacak. Ancak bizim için en önemli olan konu Taşbaşı mevkisinden ilçeye girişti. Duble yol yapıldıktan sonra kapanan Taşbaşı girişinin tekrar açılması için BakanYardımcımız Baş’a da orayı gezdirerek taleplerimizi ilettik.”

 

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)