banner851

banner955

YIĞILCA’DA GÜNDEM: KİRLİ İÇME SUYU!

Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin, köy muhtarları ile bir araya gelerek içme suyundaki kirlilik konusunda görüşmelerde bulundu.

Yerel Haber 26.12.2018, 11:29 27.12.2018, 12:01
1089

Yığılca İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Usame Velioğlu'nun sunum yaptığı toplantıda, katılımcılara içme suyu konusunda bilgi verildi.

Kaymakam Muhammed Çetin, köy muhtarlarının sıkıntılarını dinleyerek, su konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve titiz davranılması gerektiğini söyledi. 

Su konusunda problem yaşandığını ve çözüm için bir araya geldiklerini ifade eden Çetin, şöyle konuştu:

"Birçok köyümüzde depoya gelen suda sıkıntı var. Su, açık kaynaktan mı geliyor, ya da kapalı kaynaktan mı geliyor, çok evveliyatını bilemiyoruz. Bir yerlerden suya kirlilik karışmış olabiliyor. Köydeki sudan sadece bizler değil, çoluk çocuk da içiyor. Bu vakitten sonra artık daha titiz çalışacağız. Suyu kirli olan muhtarımıza 'Neden suyun kirli?' diye soracağız artık. Sularla ilgili birinci derece sorumlu muhtarlardır. Muhtarlarımız da burada sorumlulukları yerine getirmediği zaman, kanunun verdiği emri yerine getirmemiş oluyorlar. Muhtarlarımızın iyi niyetine inanıyorum."

Çetin, muhtarlardan köylerinde klorlama cihazı olup olmadığını araştırmalarını isteyerek, "Muhtarlarımızın bu konuyla ilgili bir talepleri olursa biz de bunları değerlendiririz. Herkesin vebali bizlerin omzunda. Daha dikkatli olalım." dedi.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (3)
Bozkurt81 4 yıl önce
Sn. Kaymakamım gelmeden yerel ve ulusal basında okumuş ve duymuşsunuzdur . kırık köyündeki vakaları ve olayları, Çok merak ediyorum seminerinizde kırık köyü Muhtarı varmıydı ve söz aldımı, Siz merak edip su yatağına ve su deposuna gittiniz mi? Size yinede TEŞEKKÜR ederim
şabanlar mah. 4 yıl önce
gökçeağaç ky.şabanlar mh. suyuna bir bakın.mermer ocağının pislikleri hep içinde.sağlık teşkilatı biliyor.öncü tv haber yaptı.sonuç bir Allahın kulu ve devlet yetkilisi kılını kıpırdatmıyor........
Vay 4 yıl önce
Kirli su nasıl olur bu cagda hayret
22
açık