banner851

banner955

YIĞILCA’NIN ‘KESİNTİ’ ÇİLESİ BİTİYOR

Yığılca’da sık yaşanan elektrik kesintilerinden bıkan ilçe halkının şikayetlerini dikkate alarak SEDAŞ yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, enerji naklinin tek hat üzerinden sağlanması nedeniyle arızaların sıklaştığı bilgisine ulaştıklarını belirterek, çözüm olarak mevcut hatta ek olarak yeni bir hat çekileceğini bildirdi.

Yerel Haber 31.12.2018, 15:53 31.12.2018, 17:47
1039
banner1032

Yığılca’da enerji hatlarında meydana gelen sıkıntılar özellikle kış aylarında tavan yaptı. Sık aralıklarla yaşanan elektrik kesintileri yüzünden vatandaşların isyan etmesi üzerine çözüm arayışına giren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, SEDAŞ nezdinde yürüttüğü girişimler sonucunda sorunun giderileceğini açıkladı.

Yiğit, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü ve milletvekillerinin de destekleri ile yeni yılın ilk aylarında ek enerji hattı çalışmalarının başlayacağını duyurdu.“Yılın ikinci yarısından itibaren artık ilçemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak”

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, şu bilgilendirmeleri yaptı: "Yaşanan elektrik kesintileri özellikle kış şartlarının ağır olarak hissedildiği ilçemizde, bu mevsimlerde sık sık yaşanmakta olup, bu yaşanan elektrik arızaları halkımızda hem maddi hem de manevi kayıplara yol açıyordu. SEDAŞ yetkilileri ile yürüttüğümüz çalışma neticesinde enerji naklinin tek hat üzerinden sağlandığı, bu nedenle de arızaların sıklaştığı bilgisine ulaştık.Çözüm yolları konusunda da mevcut hatta ek olarak yeni bir hattın çekilmesi ile mevcut problemlerin çözülerek, sıkıntıların giderileceği bilgisine ulaştık. Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve Sayın Düzce milletvekillerimizin de girişimleri ile bu çalışmamız için gerekli yatırımı sağlamış olduk. 2019 yılının ilk aylarında başlayacak çalışmalarımız mevsim şartlarının el vermesi ile haziran ayı gibi bitirileceğini öngörüyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren artık ilçemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak inşallah. Şimdiden değerli halkımızla bu müjdeyi paylaşmak istiyorum. Hepimize hayırlı olsun." dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
banner844
Yorumlar (9)
Yığılcalı 4 yıl önce
Düzcenin bşk nı Sn keleş on numara biriydi asıl seni görevden almalıydı reisim.Hep tribünlere oynuyorsun.
ahmet şen 4 yıl önce
muzaffer başkan daha önce bu müjdeyı vermiştın geçen sene verdiğın haberleri birbirine karıştırıyorsun
Selçuk Y. 4 yıl önce
Hayatı laf laf.Bu enerji hattı 3 yıl önce çekilecek diye yine haber yaptırmıştı.Bu medyamizda bir gün Allah için bir haber gerçeği araştırsın be kardeşim.
Selim 4 yıl önce
Adam görev süresinin sonunu beklemiş, görüşme için
yıgılcalı 4 yıl önce
adam gıbı adam yıgılcamızın yıgıtı her seyımızle arkandayız sevgılı baskanım
orhangazi mahalleli 4 yıl önce
başkan bozuk olan jenaratörünü tamir ettirdin herhalde...................
Yığılcalı 4 yıl önce
Artık eşyalarını toplamaya başlasan 31 Marta denk gelir.
ESNAF 4 yıl önce
HELAL OLSUN SANA BAŞKAN MAŞALLAH ALT YAPI ÜST YAPI DERKEN DOĞALGAZ DA GELDİ ENGÜZELİDE HARMAN TEPE DOĞAL YAŞAM PARKI SENİNLE 5 YIL DAHA DEVAM ETMELİYİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM DAHA YAPILACAK ÇOK İŞ VAR SAYGILAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı