banner851

banner614

YIĞILCA’YA İLK DOĞALGAZ HATTI DÖŞENDİ

Yığılca halkının merakla beklediği doğalgaz çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Döşenen ilk hattından ardından ilçe adına önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “İlçemizde yaşanan göç konusuna büyük bir çözüm getireceği düşüncesindeyim”dedi.

banner619
Yerel Haber 13.12.2017, 18:27 14.12.2017, 09:18
808
YIĞILCA’YA İLK DOĞALGAZ HATTI DÖŞENDİ

Yığılca'da bir hayal gerçek oluyor. Yığılca’da yaşayan vatandaşların merak ve heyecanla beklediği doğalgaz çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Proje kapsamında ilk hattın döşendiği tören Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, AK Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, Dergaz Bölge Müdürü Mustafa Doğan ve Kdz. Ereğli Şube Müdürü Ender Onur'un katılımıyla gerçekleşti.

“İlçemizde yaşanan göç konusuna büyük bir çözüm getirecek”

Yığılca ilçesi bugünün bir milat olduğunu belirten Başkan Yiğit şöyle konuştu:

“İlçemiz adına bir anlamda milat olan bir günü yaşıyoruz. İmkansız dediğimiz, hayalini kurduğumuz, ilçemize bir ivme kazandıracağını düşündüğümüz, halkımızın sonucunu merakla beklediği ve takip ettiği doğalgaz çalışmalarında nihayet "vira bismillah" dedik. Çalışmalar kapsamında ilk hattımızı bugün güzel bir törenle toprak altına yerleştirdik. İlçemiz adına önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Her anlamda gereklilik olan doğalgaz konusunun ilçemiz adına da pozitif yönü çok daha büyük. En başta ilçemizde yaşanan göç konusuna büyük bir çözüm getireceği düşüncesindeyim. Bizlere bu anlamlı günde eşlik eden başta Sayın Kaymakamımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza, Dergaz Bölge Müdürü Sayın Mustafa Doğan ve Kdz. Ereğli Şube Müdürü Sayın Ender Onur'a katılımlarından dolayı memnuniyetimi iletiyorum. Bu projenin başından sonuna kadar takipçisi olan ve emekleri büyük olan Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü'ye, Sayın Valimiz Zülkif Dağlı'ya, Sayın Milletvekillerimize yine AK Parti İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin'e sonsuz teşekkürler ediyorum. Projelerimiz bununla bitmiş değil. Vatandaşlarımı daha büyük sürprizler bekliyor. Her gün daha yeni projelerle güne başlıyor ve projelerimizi gerçekleştirmek adına varımızla yoğumuzla canımızı tırnağımıza takarak çalışıyoruz. Bu vesile ile doğalgaz çalışmalarımız tüm ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

Haber: Ö. YILMAZ 

banner844
Yorumlar (4)
vatandaş 4 yıl önce
yok çalışmaları başladı diye fotolar çekildi 6 aydır ilerleme yok umarım akıbeti aynı olmaz bu işinde...
biraz gülelim 4 yıl önce
hizmete lafımız yok amam yaz aylarında bu ilçeye komple asfalt döküp şov yapmışlardı yol yapıyoruz diye. Şimdi yeni asfaltı delip doğalgaz hattı geçecek sonra tekrar asfaltlama yapılacak. ye babam ye
Yığılcalı 4 yıl önce
Hayırlı olsun inşallah
Fatma er 4 yıl önce
Hayırlı olsun memleketime