banner851

banner614

Yıldırım çarptı, ev alev aldı.

Bugün öğleden sonra etkisini göstermeye başlayan gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yıldırımın da etkili olması bir evde yangın çıkmasına neden oldu.

banner619
Yerel Haber 24.06.2009, 18:46
229
Yıldırım çarptı, ev alev aldı.

Sağanak yağışla birlikte etkili olan yıldırım sonucunda bir evde yangın çıktı. Sancaklar Mahallesi'nde bulunan 3 katlı evin 3. katında yıldırım çarpması sonucu gerçekleşen yangın da evin 3. katı tamamen yandı.

Edinilen bilgiye göre yıldırım düşmesi sonucu cıkan yangında can kaybı yaşanmazken üç katlı evin çatısı ve üçüncü katı tamamen yandı. Yangına, kaza kırım aracıyla birlikte 6 itfaiye aracı müdahale etti. Barış ve Beyza Gedik çiftine ait olan üç katlı binanın son katında çıkan yangın, mahalle sakinlerini de tedirgin etti.

Ev sakinlerinin yangının çıktığı dakikalarda evde olmaması ise facianın önüne geçti. İtfaiye ekipleri evin önü müsait olmayınca yangına yeteri kadar müdahale edemedi. Bunun üzerine olay yerine gelen bir iş makinası evin arka bahçesine itfaiye araçlarının girebileceği kadar yol açtı. İtfaiye ekipleri yarım saatlik yoğun çalışma sonucu yangını kontrol altına almayı başardı. Evin üst katı tamamen yanarken içerde bulunan eşyalarda kullanılamaz hale geldi.

banner844
Yorumlar (0)