banner851

banner955

YILLAR SONRA BULUŞTULAR

Düzce’de faaliyet gösteren Kelebek Mobilya isimli firmanın emeklileri düzenlenen gecede bir araya geldi. Yıllar sonra buluşan eski arkadaşlar birlikte yemek yediler ve müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Yerel Haber 20.01.2019, 14:47 21.01.2019, 15:58
3914

Düzce’de bir restoranda gerçekleştirilen etkinlikte, artık emeklilik yıllarını yaşayan vatandaşlar, yıllar önce yan yana çalıştıkları arkadaşlarıyla bir araya geldi. 10 yılı aşkın süredir emekli olan ve birbirini uzun zamandır görmeyen emeklilerin bir araya geldiği davette, yılların hasreti giderildi.

Görüşülmeyen zaman diliminde yaşananların konuşulduğu gecede eski günler de yâd edilirken, gerçekleştirilen müzikli eğlence ile de katılımcılar doyasıya eğlendi. Arkadaşlarını eğlendirmek için sahneye çıkan Hasan Deniz, söylediği şarkılarla ortama neşe katarken, arkadaşları ise dansları ve alkışları ile ona eşlik ettiler.

Geceyi, arkadaşlarıyla birlikte organize eden, emeklilerden Ahmet Sakal, bu gecenin öneminden bahsetti. Bu etkinliği sürdürmek istediklerini de belirten Sakal Öncü Haber’e açıklamalarda bulundu.“Unutmamak adına düzenliyoruz?”

Gecenin sebebi ve amacına açıklık getiren Ahmet Sakal, şu ifadeleri kullandı:

“Kelebek Mobilya, emeklilerini yılda bir defa bir araya getirerek, kaynaşmamızı ve birbirimizi unutmamak adına bir etkinlik düzenliyoruz. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Allah nasip ederse, yılda bir veya daha fazla sayıda yapmak istiyoruz. 10-12 yıl önce emekli olan ve hiç görüşmeyen arkadaşlar var.”“İlelebet devam ettireceğiz”

Bu etkinliği geleneksel hale getirmeyi istediklerini dile getiren Sakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk toplantımız ve dolayısı ile birçok eksik ve aksaklık yaşandı ama çok güzel geçti. Katılan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Arkadaşlarım sayesinde bu işi başardık. Allah mahcup etmezse ilelebet bu işi devam ettireceğiz.”Açıklamaların ardından, günün hatırasına fotoğraf çektirilerek gece sonlandırıldı.


Haber: İ.İ.AYDOĞDU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (4)
vatandaş 4 yıl önce
kendileri için güzel bir etkinlik olmuş, yemişler içmişler ama düzceyi ilgilendiren kısmı yani haber niteliği zayıf bir haber gibi
. 4 yıl önce
BAZEN DEVLETE HAK VERMEK LAZIM BU ADAMLAR EN AZ ON YILDIR EMEKLİYMİŞ Bİ 40 SENE DAHA MAAŞ ALIRLAR OOOOOOOOH YAN GEL OSMANIM ON DÖNÜM BOSTANIM
Adnan KIRCA 4 yıl önce
Daha öncede “ Düzce’de bir restoranda” diyerek kurumumuzun adını telaffuz etmekten kaçınarak haber yaptınız. Bu etkinlikler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Düzce Öğretmenevinde yapılıyor. Biz özel bir restoran değil kamuya açık bir kamu kurumuyuz.
Kabasakal 4 yıl önce
Kelebekte şuan işçi kıyımı var nerede sendika nerede yetkililer şuan maaş bile alamadan kapı önüne koyulduk SAYIN YONETICILERR
27
parçalı az bulutlu