banner851

banner614

YİNE OTOBÜS ÇİLESİ YİNE TEPKİ!

banner619

Düzce Üniversitesi öğrencileri, şehir merkezi ile Beçi Yörükler Kampüsü arasında sefer yapan Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüslerinden şikayetçi… Otobüslerin yolcu kapasitesinin az olmasını ve akşam saatlerinde sefer sayısının azaltılmasını eleştiren tepkili üniversiteliler, defalarca belediyeye dilekçe vermelerine karşılık soruna çözüm bulunmadığını savundu.

banner846
Yerel Haber 04.10.2017, 18:25 06.10.2017, 13:41
6070
banner844

Her yıl tekrarlanan sıkıntılar
Düzce Üniversitesi öğrencileri için 2017-2018 akademik yılı yine ulaşımda yaşanan sorunlarla başladı. Yıllardır üniversite ve yerel yönetimlerle bir araya geldikleri platformlarda ulaşım noktasında baş gösteren sorunları anlatan ve çözüm için sözler alan üniversiteliler, bir kez daha aynı sıkıntılarla boğuşuyor. Otobüslerin fazla yolcu taşıması, kapasitenin yetersiz olması ve seferlerin azlığı gibi bir çok problemle karşı karşıya kalan öğrenciler, düzenledikleri imza kampanyalarına karşılık senelerdir ulaşımda bekledikleri iyileşmeleri görmedi.

Yine şikayetlerini sıraladılar
Sosyal medyadan zaman zaman rektörden başkana kadar tüm ilgilileri şehir merkezi ile Beçi Yörükler Kampüsü arasında sefer yapan otobüslerde yolculuk etmeye çağıran tepkili üniversiteliler, Öncü What’sApp İhbar Hattı aracılığıyla yine şikayetlerini sıraladı.

“Açıkça ortadaki rant söz konusu”
“Biz üniversite öğrencileri olarak Beçi otobüslerinden çok fazla şikayetçiyiz.” ifadesini kullanan ulaşım mağduru öğrenciler, “Araçlar hem küçük hem de özellikle akşam saatleri seferler çok azaltılıyor. Günün hemen hemen her saatinde insanlar hastaneye ve okula gitmek için üst üste biniyor. Bunların amacı hizmet etmek değil, insanları sömürmek olmuş. Çok düşük maliyetle kısa bir mesafe kat ederek çok fazla para kazanmalarına rağmen hizmet son derece rezalet durumda. Sizlerden bu konuda haber yaparak konuyu gündeme taşımanızı istirham ediyoruz. Konuyla alakalı defalarca ulaştırma müdürlüğüne dilekçe verilse de hiçbir denetim, saat düzenlemesi yapılmadı. Bu da açıkça ortadaki rant söz konusu. Bundan dolayı son çaremiz sizlersiniz. Bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (75)
yeni gelen kişi 3 yıl önce
Kocyazi mahallesinden üniversite otobüsü gecmiyor mu? Neden dolmuş diye bir araç yok? O kadar yer gezdim,böyle bir taşıma sistemi görmedim.Onu bunu bilmem dolmuş şart üniversite gidiş ve gelişlerine.
Metin 4 yıl önce
Balık mı taşınıyor insan mı belirsiz...
Asistan 4 yıl önce
Okumaya mı geldiniz otobüsleri yönetmeye mi? Siz kim oluyorsunuz da milletin otobüsüne kontrol kurmaya çalışıyorsunuz! Kendinize yaparsınız! Akıllı öğrenciler sessiz sakin mezun olur gider. Sivri kafalılar da zararlı çıkar.
Sanal Sorun 4 yıl önce
Ortada sorun falan yok birkaç tane apartman çocuğu ayakta gitmeyi kabullenemiyor. Öğrenci gelmiyormuş! Bunlar kim peki. Mecbur gelcek. İşinize bakın iş aramayın kendinize.
Mağdur 4 yıl önce
Aynı problem Muncurlu-Doğanlı-Kirazlı hattında da var.. özellikle sabah saatlerinde otobüse binmek imkansız....!
uslanmaz 4 yıl önce
sonra neden düzceye öğrenci gelmiyor..
Sen daha öğrencinin ulaşım sorununu çözememişsin ..öğrenci gelir mi....
yetkilileri bir hafta öğrenci gibi yaşamaya davet ediyorum..
Bakalım dayanabilecekler mi ..
konu mankeni de seçebilirler yani..
Firca Yalani 4 yıl önce
Kimse kimseye firca atmiyor. Anasinifinda misiniz da canimli cicimli konusacaklar. İsi yokta soforu edebiyat ogrenecek. "Ey sevgili ogrenciler, huzurla on kapidan buyrun iceri, yavasca cikarip atin bileti, arkaya nazikce gidin ileri hahahah
98 mezunu 4 yıl önce
Orda yasiyosan kimseye bahane vermicen arkadasim. Kendin sectin kendin geldin. Becili kimseyi zorla oraya getirmez otobuse bindirmez. İyi biliyorum yillarca parasi olmayan ogrencileri tasidi bu insanlar. Onlar nankorluk yapmadi. Karsilikli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın