banner851

banner614

YİNE TANSİYON YÜKSELİYOR

Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın akraba ve yakınlarının otobüs şoförlerini, baskıyla sendikadan istifaya zorladığını iddia ederek, “Bu yaşananlar Düzce Belediyesi’nde yeniden tesis edilmeye çalışılan iş barışını bozmakta, tansiyonu yükseltmektedir.” ifadesini kullandı.

banner619
Yerel Haber 19.12.2017, 15:38 20.12.2017, 16:40
4373

Yönetim ile Belediye İş Sendikası arasında uzun süredir esen sert rüzgarların Dursun Ay’ın dümene geçmesi sonrası yerini ılımlı havaya bıraktığı Düzce Belediyesi’nde yine tansiyon yükseliyor. Belediye İş Sendikası, başkanın adı kullanılarak, bazı çalışanların sendikadan istifaya zorlandığını öne sürdü.

“Tehdit ve baskı ile Belediye İş’ten istifaya zorluyorlar”
Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli yaptığı yazılı basın açıklamasında, Belediye Başkanı Dursun Ay’ın taşeronlardaki toplu iş sözleşmelerini uygulaması ile Düzce Belediyesi’nde bayram havası esmeye başladığını ve buna bağlı olarak da diğer müdürlükler için de örgütlenme ve sendikalaşma çalışmalarını başlattıklarını belirtti ve şöyle devam etti: “Ancak ne yazık ki, Belediye Başkanımız Sayın Dursun Ay’ın akraba ve yakınları, başkanın adını kullanarak, özellikle ulaşım ve otobüslerde çalışan şoför arkadaşlarımızı, önceki dönemde olduğu gibi tehditle yönlendirmeye, baskı ile Belediye İş Sendikası’ndan istifa ettirmeye zorluyor. Bu yaşananlar Düzce Belediyesi’nde yeniden tesis edilmeye çalışılan iş barışını bozmakta, tansiyonu yükseltmektedir.”

“Düzce Belediyesi’ndeki iş barışını bozmayı bırakın”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a seslenen Kefeli, “Çalışanların anayasal hakkı olan sendika tercihine kendi yakınları tarafından, adının kullanılarak baskı yapılmasını durdurmaya davet ediyorum. Çünkü sayın Dursun Ay’a en büyük zararı, neye, kime ve niçin hizmet ettiğini bilmeyen ancak adını kullanarak işçilere baskı yapmaya çalışan bu yakınları veriyor. Zaman ve makamlar gelir geçer, herkes yaptıklarıyla anılır. Bırakın işçilerin sendikasıyla uğraşmayı, bırakın işçilerin ekmeği ile uğraşmayı. bırakın işçilerin huzurunu, Düzce Belediyesi’ndeki iş barışını bozmayı, işçi kendi kararını kendi verir. Anayasamızın kendisine verdiği sendikasını seçme hakkını en iyi şekilde kullanır.”

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (22)
cevap verin sendikalar..! 4 yıl önce
düzce belediyesinde iki ayrı sendika işçiyi ikiye böldü. 3 yıldır işçi bu iki sendika yüzünden tek kuruş zam alamadı. işçiyi zerre kadar düşünmüyorlar. İşçi üzerinden alacakları rantın peşinde iki ayrı sarı sendika inanmayın bu sendikalara
cemalettin 4 yıl önce
sayın kefeli! iş barışı istiyorsanız eğer! Önce düzceli emekçileri kullanmayı bırakın ve düzceli emekçilerin üzerinden artık elinizi çekin. düzceli emekçiler artık gözünü açtı, kimin ne olduğunu çok iyi biliyor, kendinizi daha fazla küçültm
Vatandas 4 yıl önce
Soforlere yuklenen arkadaslar. O kadar maasla (1600 / 1700 ) saatlerce Sen direksiyon salsa bakalim pisikolojiniz ne olacak. Vatandas olarak hep bizmi hakliyiz yani. Brazen biz bile kiziyoruz insanlara. Neleri var neleri. A yip, Edep Yahu.
A-RIZA 4 yıl önce
Baskanim basin aciklamasi ile tarafsizliginizi belli ederseniz. isteyen yasal hakki Olan sendika tercihini istedigi yonde kullanir. Kimsede adinizi kullanarak Baski yapamaz. Dedikodu yapmaz. Tabiki gercekten bu konuda tarafsiz iseniz.
Nurio 4 yıl önce
Dursun AY Baskanim Dini Butun bir insan. Sabah namazini bile camide Kilar cay simitini yer isine gider. kul hakkindan da korkar. Anlasilan Gelin hanim kendine vazife Edinmis. Baskana Zarar veriyor. Sana ne insanlarin tercihinden.
A-RIZA 4 yıl önce
Madem Sendika Kotu Peki neden calisanlarinizi Hizmet-is Sendikasina uye olmaya zorluyorsunuz. Sizin ne cikariniz var bunda. Bence tehdit edenlerin Bu Isten cikari var. Burada sendika patron ile isbirligi yapmis. Isciye oyun oynuyorlar.
Cozum 4 yıl önce
Sorunlu soforler belli onlar temizlenmeli
Duzce 4 yıl önce
Istifaya zorlanan sofor varsa sorunlu soforlerdir zaten temizlik sart belediye soforlerinde
Hadi ordan 4 yıl önce
Neymis hizmet is sendikasina uye olmazsa kadro olmazmis. Kadroyu hizmet is Sendikasimi veriyor. Siz neyin kafasini yasiyorsunuz. Allah cc Zulme Göz yumani kahretsin. Sorun senin beyninde. Isimizle tehdit ediliyoruz Sen geyik yapiyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın