banner851

banner614

YOL BEKLERKEN KÖPRÜ BİTTİ!

Yığılca’da köylerden ilçe merkezine ulaşımda önemli bir alternatif sağlayacak olan Kemer Köprüsü'nün inşaatı tamamlanarak hizmete sunuldu. Köye gidiş-geliş mesafesini kısaltan köprü, yaklaşık 400 bin TL'ye mal oldu.

banner619
Yerel Haber 24.12.2017, 16:21 26.12.2017, 10:39
4460

Halkın tamamlanmasını dört gözle beklediği Yığılca-Düzce yolu için bekleyiş devam ederken, Orman İşletme Müdürlüğü ilçedeki yatırımlarını plan dahilinde hizmete sokmayı sürdürüyor.

Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü 2017 yılı yatırım programında yer alan ve 28 Haziran 2017 tarihinde yapımına başlanan Kemer Köprüsü'nün inşaatı tamamlanarak ulaşıma açıldı.

15 metre uzunluğunda 7 metre genişliğindeki köprünün ulaşıma açılması ile özellikle ağır tonajlı araçların kullandıkları ilçe merkezi içinden geçen yol güzergâhına bir alternatif daha oluşturulmuş oldu. Özellikle gürültü ve görüntü kirliliğinin önüne geçildiği yapılan köprü sayesinde orman emvallerinin kamyonlarla güvenli bir şekilde nakledilmesine imkân sağlanırken, köylülerin ormandan köye gidiş-gelişlerinde kullanacakları yolun da kısaldığı ifade edildi.

396 bin 282 TL’ye mal olan köprü sayesinde nakliyat mesafesi ve nakliyat giderleri en aza indirilerek ulaşım sağlanan havzadan yapılacak üretimler ile kendi maliyetini kısa sürede karşılayabileceği belirtildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (9)
efsane 4 yıl önce
İlçemizin görevini hakkıyla yapan, çalıştığı yere değer katmaya çalışan, liyakat sahibi idarecilere ihtiyacı var.Balköy Projesi de İlçemize değer katan bir başka yatırım.Emekleriniz için teşekkürler
Can . D 4 yıl önce
DÜZCE DE KÖY GIRISI KASABA YENI AYNALI KÖYÜ GIRISI FELAKET KÖPRÜ COK ESKI IKI ARABA YANYANA GECEMEZ BUMU HIZMET BASKAN SENELERDEN BERI BÖYLE SENE 2018 ZE GIRIYORUZ DEGISEN TEK SEY VAR YOL YAPILDI 3 AY GECDI YINE YOLAR DELIK DESIK
Müdür 4 yıl önce
Yürübe müdür kim tutar seni. Başkan atsın havasını. Böyle kapak olur işte
yıgılcalı 4 yıl önce
hani köprüyü belediye başkanı ben yaptırdım diye haber yapmıştı boy boy foto vermişti kime inanacaz yahu
YIĞILCALI 4 yıl önce
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ,
JOH’a cevap 4 yıl önce
Öncelikle Merhaba,
İlçe ve adı geçen kurum ile hiçbir ilgim yok. Ülkedeki Demir ve çimentonun ücretini biliyor musun? Ayrıca köprünün en az 70 ton taşıyacağını hesap ediyor musun? Yoksa boş boş konuşuyor musun ?
Nerden geliyor bu köprünü 4 yıl önce
Pes doğrusu.Viyadük mü yapıldı sanki.Ya da altından bir köprü herhalde.Bu ne kardeşim,nerden geliyor bu köprünün suyu?
Joh 4 yıl önce
Ufacik kopru 400 bin tl edermi kim bilir kimler para yedi
Mustafa İLYASOĞLU 4 yıl önce
Arkadaş varsa bilgin bir maliyet hesapla, yoksa vatana millete hayırlı olsun.(de). Ben dedim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın