banner851

banner614

“YOL BENİM” DEYİP TOPRAKLA KAPATTI

Merkeze bağlı Düzköy yolu, bir vatandaş tarafından yolun kendisine ait tapulu arazi olduğunu iddia ederek 4 kamyon toprakla kapattı. Köy halkı ise köye giriş-çıkış olmadığı yolun açılması için yetkililerden çözüm istiyor.

banner619
Yerel Haber 24.07.2018, 10:37 25.07.2018, 13:39
8129

Yol çilesinin bir türlü bitmediği Düzce bu kez farklı bir yol sıkıntısı yaşanıyor. Düzce ile Akçakoca yolunun üzerindeki merkeze bağlı Düzköy halkı, toprak dökülerek kapatılan yollarının açılması için çaba sarf ediyor.

Yolu ise karşı köyden bir kişinin alanın kendisine ait olduğunu söyleyerek 4 kamyon toprakla kapattığı iddia ediliyor. Köy sakinleri ise kendi çabaları ile bir aracın geçebileceği kısmını trafiğe açabildiği yolun yeniden trafiğe açılması ve mağduriyet yaşanmaması için yetkililerden çözüm istiyor.“Kendisi tapusu olduğunu iddia ediyor ama biz öyle bir belge görmedik”
Köyde yaşadıkları yol sıkıntısına ilişkin konuşan Düzce Düzköy Muhtarı Evren Eser, şunları kaydetti:

“Karşı köyden bir vatandaş bulunduğumuz yerin kendisine ait olduğunu söylüyor. Tapudan haritacı arkadaşları getirip yerini belirlediğini söylüyor. Bu yol 80 yıldır kullanılan bir yoldur ve devlet büyüklerimizden mağduriyetimizin giderilmesi için yardım istiyoruz. Herkesin kullandığı yola 4 kamyon toprak dökülmüş. Köyümüzde 300 hane var ve bin 200 kişi kalıyor. Bu toprağı döken kişiyle irtibata geçelim dedik olmadı, kendi çabalarımızla halledelim dedik buna da fırsat vermediler. Bu yola toprak dökerken mahkeme kararıyla, devlet yoluyla olduğuna dair bize herhangi bir belge ulaşmadı. Sadece benim adım kullanılarak noterden tasdikli bir belge ulaştı. Böyle bir sürprizle karşı karşıya kaldık. Kendisi tapusu olduğunu iddia ediyor ama biz öyle bir belge görmedik.”“Kaza yapsa, ölse, yaralansa kim hesap verecek?”
Köy sakinlerinden Mevlit Hunç ise bu sıkıntının bütün köyü etkilediğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Bu hakareti bütün bir köye yapılmış hakaret olarak sayıyoruz. Ben 55 yaşındayım bu zamana kadar köyde böyle bir şey görmedim, duymadım. Benden daha yaşlılar da böyle bir şey görmedi. Bizim babalarımız, dedelerimiz hayır olsun diye zamanında buraları bağışlamışlar zaten. Şimdi biz her yerde dedelerimiz bıraktı diye onlarla mı uğraşacağız. Ben kanuni boyutunu bilmiyorum ama bir yeri 20 seneden fazla bir kişi kullanıyorsa zimmetlik ona geçer diye düşünüyorum. Eğer bir hakkı varsa ibraz edece yasal bir prosedürü var bu işin. Herkes böyle kafasına göre kamyonlarla toprak getirip dökerse böyle bir yaşam şekli olur mu? Yetkililerden bunun çözümünü istiyoruz. Bu vatandaş hiçbir şekilde bizim köy halkıyla diyaloga geçmiş de değil. Burada gece geçen araçlar kapalı olduğunu görmeyip kaza yapsa, ölse, yaralansa kim hesap verecek?”“Yer benim diyor”
Recep Yıldız ise kendisinin de yeri olduğunu söyleyerek “Benim de karşıda yerim var madem böyle oluyor ben de kapatayım. Yer benim diyor yol ama anlamıyor. Daha önce görüşülmüş ama sonuç değişmemiş. Yaşanan sıkıntıyı anlamamak konusunda direniyor” diye konuştu.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (35)
Uhhh Olaya Bak 3 yıl önce
Adam haklı beyler Dağılın ... :D
Ayıp ayıp 3 yıl önce
Şahısların yerine kendi malı gibi yorum yapanlar yol deyip te homur homur eden densizler babanızın malimi bu top sahası gibi araziyi genisletmissiniz insan gibi yola razı olmayıp araziye kendi malı gibi genisletmissiniz.cakalllik yapmayin.
Ayip ayip 3 yıl önce
Digru bilgi sahibi arkadas; peki dedelerinin mali seni ilgilendirmemeli bence. Sen bnce daha cok bedavacisin...
Dur 3 yıl önce
Yol Bizim,bizim kalacak..
empati 3 yıl önce
yer sahibini suçlayanlara sesleniyorum samimi iseniz kendi tapularınızı satıp yer sahibinin parasını ödeyin ama olmaz iş sizin malınıza dokunmaya geldimi orda dur
empati ye 3 yıl önce
o parayı öderiz merak etme öderkende bi yerleri satmaya gerek yok , usul yanlış ne demek yola malzeme dökmek dağ başımı burası ,mesele para sı verilir ,iş resmi mecralarda devletimiz ne derse o olur boş konuşmamak lazım ,
fırat 3 yıl önce
T.C bir hukuk devletidir ,öyle isteyen herkes ,istediği her şeyi yapamaz .Mahkemesi var , polisi var git başvur haklı isen fazlası ile alırsın.
Bir yolcu 3 yıl önce
Uyyy ne güzel ettunuz da usagum hep ellerdemu gorecyduk. Tapunun numarasınıda yazaydiniz ya madem.vurdi vurdi vuruldi umarım sonucu böyle olmaz.benim devletim halleder siz merakta kalmayun..
DÜZKÖYLÜ 3 yıl önce
keşke arkandayız reyis diyenleri dün akşam köyün girişinde görseydik hep beraber arkandayız reyis cümlesini dinlerdik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın