banner851

banner955

‘YOL KENARLARINA ARAÇ BIRAKMAYIN’ UYARISI!

Bölgede hafta sonu etkisini arttırarak devam eden yoğun kar yağışı sebebiyle vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istendi. Düzce Belediyesi sürücüleri, özellikle ana arterlerde yol kenarına araç bırakmaması konusunda uyardı.

Yerel Haber 23.01.2022, 13:30 23.01.2022, 12:31
890
‘YOL KENARLARINA ARAÇ BIRAKMAYIN’ UYARISI!

Düzce genelinde kar yağışı hafta sonu etkisini arttırdı. Yoğun kar yağışı ile birlikte buzlanma ve yer yer don olaylarının yaşanabileceğini göz önünde bulunduran Düzce Belediyesi, acil ihtiyaçlar dışında vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini, ulaşımda aksama yaşanmaması için ise yol güzergâhı üzerine park etmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

ARAÇLAR, YOL AÇMA ÇALIŞMALARINA ENGEL OLUYOR

Sürücülerin özellikle ana arterlerde yol kenarlarına araç bırakmaması gerektiğinin altını çizen Düzce Belediyesi karla mücadele ekipleri yaptıkları açıklamada; "Kar yağışına bağlı olarak vatandaşlarımızın, don ve buzlanmanın yanı sıra ani sıcaklık düşüşünün yanı sıra günlük yaşantılarının olumsuz yönde etkilememesi için kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları gerekmektedir. Özel araçlarıyla yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, araçlarının gerekli kontrollerini yaptırmaları, herhangi bir zarar görmemeleri için kapalı otoparkları kullanmaları ve yol güzergahları üzerine park etmemeleri önemle rica olunur." uyarılarında bulundu.

banner844
Yorumlar (4)
Kardan adam üşümez 11 ay önce
Çok çabuk açıldı yollar teşekkürler.
Evin salonuna parkedin 11 ay önce
Belediye üzerine düşen görevi yapıp yeterli otoparkı yapsaydı insanlar yol kenarına park etmezdi. Ne yapalım, yol kenarına bırakmayıp evin salonuna mı parkedeyim.
Vatandas 11 ay önce
Allmar marketin yaninda bir tane araba yoktu! Simdi kar temizlediler bir tane arac yok kenarlarda tek arabalik yer temizledi gitti,isini yapmayana bahane cok...
vatandaş 11 ay önce
Kalıcı konutlarda insanların araba park edebilicekleri park yerlerine girişlerine yığıyorlar karı arabalar giremeyince yol kenarına koyuluyo oradada kış lastiği olmayanların yola çıkmasından kaza oluyor. Belediye önce bu sorunu çözsün kendisi sebep oluyor buna.
Yeni Sayımız