banner851

banner614

Yol tek şerit ama çift şerit olarak kullanılıyor.

banner619

Bulvar Caddesi İsmet Paşa İlköğretim Okulu önündeki yolda trafik akışını rahatlatmak için yoldaki çift yön uygulaması kaldırılmıştı.

banner846
Yerel Haber 19.07.2008, 14:32
215
Yol tek şerit ama çift şerit olarak kullanılıyor.
banner844

İsmet Paşa İlköğretim Okulu önündeki Necatibey Sokak yolu şehir trafiğini rahatlatmak için tek yön uygulamasına tabi tutulmuştu. Kısa bir süre önce başlatılan uygulamayla dar olan yolun tek şerit üzerinden hizmet vermesinin daha uygun olacağı kararlaştırılmıştı.

Sürücüleri yapılan uygulama hakkında uyarmak için de ekipler tarafından yolun bir tarafına trafik işareti konuldu. Fakat yoldan gelen sürücülerin ters tarafında kalan ve görüş açısının dar olduğu mevkideki trafik işaretini sürücüler fark edemeyince yol, yine çift yön olarak kullanılmaya devam ediyor.

Trafik akışının özellikle akşam saatlerinde bir hayli yoğun olduğu yolda uygulamanın tam olarak hizmete girememesi trafik akışını da olumsuz etkilerken, yaşanan olumsuzluğun ne şekilde giderileceği ya da vatandaşların bu uygulamaya ne zaman alışacağı ise belirsizliğini koruyor.

Yolun trafiğe açık olan kısmından gelen araçların sürücüleri ise üzerlerine düşen görevi yaparak ters şeride giren vatandaşları uyarmayı unutmuyor.

Yorumlar (0)
18°
açık