banner851

banner614

YÜKSEK GERİLİM TEHLİKESİ

Aziziye Mahallesi’nde bulunan yeni pazaryerinde elektrik kabloları örümcek ağı gibi bütün blokları sarmış durumda. Duvarlarda bulunan panoların kapakları ise herkesin kolayca açabileceği şekilde.

banner619
Yerel Haber 21.09.2012, 09:25
125
YÜKSEK GERİLİM TEHLİKESİ

Aziziye mahallesi yeni Pazar yerinde yaşanan elektrik kablosu karmaşası yıllardır devam ediyor. Tıpkı örümcek ağı gibi hemen her yerde karşınıza çıkan kablolar, verdiği çirkin görüntü kadar tehlike de oluşturuyor.
 
Pazaryeri esnafı ise yetkililerin bu duruma bir çare bulmalarını istiyor. Bir diğer konu ise elektrik panoları. Blokların duvarlarında yerden yaklaşık bir metre yükseklikte bulunan panoların kapakları kilitli değil. Çok rahatça açılan bilen bu panoların içerisinden iddiaya göre yüksek gerilim hattı da geçiyor.
 
Özellikle Pazartesi ve Perşembe günlerinde yüzlerce insanın geçtiği pazaryerinde yaşanan bu tehlike ne zaman son bulur bilinmez ancak yetkililerin bir kaza yaşanmadan bu duruma bir çare bulmaları gerekiyor.
 

Pazaryerinde yaşayan vatandaşlar ve Pazar yeri esnafının tek isteği kaza yaşanmadan kolayca açılabilen pano kapaklarının ve görüntü kirliliği yapan elektrik kablolarının yeniden düzenlenmesi.

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)