banner851

banner614

YUNUS BALIKLARI KARAYA VURDU

banner619

Akçakoca’da sahile vuran 10 adet yunus balığının ölümüne ilişkin açıklama yapan Düzce Valiliği, ilk gözlemlere göre yunusların karaya vurma sebebinin denize atılan ağlar olduğu ifade edildi.

banner846
Yerel Haber 26.04.2017, 18:07 28.04.2017, 10:05
2236
YUNUS BALIKLARI KARAYA VURDU
banner844

Akçakoca Karaburun Plajında sahile vuran ve tespit edilen 10 adet yunus balığının cansız bir şekilde karaya vurmasıyla ilgili Düzce Valiliği inceleme başlattı.
Akçakoca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin incelemeleri ve ihbarı yapan balıkçının ifadesinden yola çıkarak yunusların karaya vurma sebebi ilk gözlemlere göre denize atılan ağlar olduğu tahmin ediliyor.

Zonguldak’ta da benzer şekilde ölen yunusların üzerinde silahla vurma ibaresi rastlandığı ancak Akçakoca’da böyle bir durumun olmadığını kaydeden valilik yetkilileri konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“10 adet Yunus balığından köpek ve martılar tarafından parçalanmamış olan üç (3) adet Yunus balığı numune olarak alınarak gerekli incelemelerin yapılması amacı ile derin dondurucuya bırakılmıştır. Olay saatinde Sahil Güvenlik Ereğli Bot Komutanlığına da bilgi verilmiştir. Alınan numuneler Pendik Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsüne gönderilecektir.”

Yorumlar (1)
Acımayacaksın! 4 yıl önce
Doğaya zarar veren kim varsa ağır cezalandırılsın. İhbar edip belgeleyene gerekirse ödül verilsin, siyaset falan her şey düzelir ama doğa bozuldukça düzelmesi zor.. En ufak gözüken olta balıkçılığına bile ağır denetim gelmeli..