banner851

banner614

YURTDIŞI GEZİLERİNE DESTEK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yurtdışı gezilerine ilişkin olarak bir açıklama yayınlandı. KOBİ’lerin yurt dışına açılabilmeleri ve ihracat kapasitelerini arttırabilmeleri için KOSGEB ile yeni bir iş birliğine gidildiği bildirildi.

banner619
Yerel Haber 28.03.2019, 10:53 28.03.2019, 15:09
675
YURTDIŞI GEZİLERİNE DESTEK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından üyelerine yönelik yurtdışı gezilerine ilişkin destek sağlanması amacıyla bir açıklama yayınlandı. Açıklamada KOBİ’lerin yurt dışına açılabilmeleri için yeni bir işbirliği yapıldığı ve iş insanlarına gezi desteği verileceği öğrenildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda iş birliği gerçekleştirmiştir.Bu destekle; KOBİ’lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanmaktadırlar. Konu ile ilgili detaylı bilgiye KOBİ Bilgi Sitesi’nden (http://www.kobi.org.tr ), desteğe ilişkin rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.”

Haber: S. AYAN


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (1)
Serdar Gürler 2 yıl önce
Zaten başka bir işe yaşadığınız yok tamamen gezelim görelim programından esinlenmiş yapımlar umarım bunları sonra bir seri haline getirip belgesel olarak yayınlarsınız allah sizinn gibileri ıslah etsin gösteriş budalaları kimin parası acaba.