banner851

banner614

YÜZBİNLER YOLLARA DÖKÜLMÜŞTÜ

banner619

Bolu Dağı TEM Otoyolu geçişinde tam kapanmaya 2 gün kala Ankara ve İstanbul yönünde 100 binden fazla araç geçiş yaptı.

banner846
Yerel Haber 30.04.2021, 12:06 01.05.2021, 16:33
1960
banner844

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının kontrol altına alınarak vaka sayısının düşürülmesi için tüm yurtta alınan ‘tam kapanma’ kapalı öncesi yüzbinlerce vatandaş yollara döküldü.

17 günlük tam kapanma dönemini memleketlerinde veya tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar otoyollarda yoğunluk oluşturdu.

Ankara ve İstanbul arasındaki en önemli geçiş güzergahı olan Bolu Dağı ve öncesinde TEM otoyolu Düzce kesiminde, özellikle çarşam günü sabahından itibaren İstanbul’dan Anadolu şehirlerine gitmek için yola çıkan araçlar akıcı trafiğe sebebiyet verdi.

Kapanmanın başladığı 29 Nisan saat 19.00’a kadar 2 gün boyunca otoyoldaki araç yoğunluğu etkisini sürdürdü. Bu süre zarfında TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli’nden çarşamba ve perşembe günlerinde toplamda 100 binden fazla aracın geçiş yaptığı açıklandı.

Öte yandan tam kapanmanın başlamasının ardından yollarda sakinlik hakim oldu. 17 gün boyunca lojistik araçlarının şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek. Vatandaşlar zorunlu haller dışında kendi araçlarıyla veya toplu ulaşım kullanarak seyahat edemeyecek. Zorunlu hal başvuruları e-devlet üzerinden alınacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN 

Yorumlar (4)
açların göçü 3 ay önce
en çok açlar bu mevsimlerde bodrum,marmaris kesmezse rodos ve yunana gidip tatil yapar ve yine aç olarak ülkelerine dönerler.bütün yolları tıkadınız be açlar.bodrum yolunu sele çevirdiniz.açlıktan sizde ne yaptığınızı bilmiyorsunuz değil mi.son model mersedesli açlar.
Duzceli 3 ay önce
Geçen yılda bu şekil korona bütün şehirlere dağılmışdı.bunlar yüzüne bitmez bu hastalık
buminhan 3 ay önce
OOOVİRÜS YAYILDIKÇA YAYILACAK DEMEKTİR BUNUN ADI..KIŞIN YATIN YAZIN HAREKETE GEÇİN..
Cash81 3 ay önce
Zengin olan tatile gitsin. Biz fakirler oturun evinde bu kapanma değil bu adalet değil