banner851

banner614

ZABITA DİLENCİ AVINDA

banner619

Vatandaşların manevi ve dini duygularını istismar ederek dilenen dilencilere yönelik kent genelinde Düzce Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dilenci operasyonu yapıldı. dilencilerin üzerinden ise 200 TL para çıktı.

banner846
Yerel Haber 02.07.2014, 16:53
154
ZABITA DİLENCİ AVINDA
banner844

 

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sayıları gözle görülür şekilde artan dilencilere, Düzce belediyesine bağlı zabıta ekipleri göz açtırmadı.


Düzce’de bulunan cami önleri ve işlek caddelere, diğer illerden geldikleri belirlenen dilencilerin sayısının artması ve şikayetler Zabıta Müdürlüğünü harekete geçirdi. Halktan gelen tepkileri de dikkate alan ekipler, operasyon başlatarak halkın yoğun olduğu bölgelerde dilenci avına çıktı. Halkın dini duygularını istismar ederek dilenenleri tek tek toplayan ekipler, dilencileri Düzce Belediyesi Zabıta müdürlüğüne götürülerek haklarında yasal işlem yapıldı.


Kutsal Ramazan ayı dolayısıyla Düzce Cadde ve sokaklarında dilencilerin sayısının arttığını belirten yetkililer, “Biz de buna karşı ekiplerimizle mücadele ediyoruz. Halkımızın samimi duygularını, din istismarcılarının kullanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.


Dilenciler, haklarında Kabahatler Kanunu'na göre 91 TL para cezası uygulandıktan sonra serbest bırakılacak.


Öte yandan son günlerde sayısı artan dilenciler için Zabıta Müdürlüğünün sivil ekip kurduğu öğrenildi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
19°
açık