banner851

banner614

ZABITA SONUNDA PATLADI

Bem-Bir-Sen Zabıta teşkilatına karşı karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti. Bem-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Asiye Durnacı bir basın açıklaması yaparak tüm vatandaşları bir hafta boyunca bir saatliğine zabıta ile birlikte çalışmaya davet etti.

banner619
Yerel Haber 09.11.2016, 13:57
2673
ZABITA SONUNDA PATLADI

İstanbul Balat’ta bir seyyar satıcı ve zabıta arasında meydana gelen arbedenin kamuoyuna farklı şekilde yansıdığını iddia eden, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) ve tüm Zabıta Teşkilatları, tüm Türkiye’de aynı anda bir basın açıklaması yaptı.
Bu doğrultuda BEMBİRSEN Düzce Şubesi ve Düzceli zabıtalar bugün Düzce Belediyesi önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptılar.
Bem-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Asiye Durnacı, ön yargıları bertaraf etmek amacıyla Düzceli vatandaşları zabıtalarla birlikte “kötü karakter değil zabıtayız, bir dünya zabıta gönüllüsü” adı altında Türkiye genelinde başlatılan kampanyaya davet etti.

16 Kasım tarihine kadar…
Duran tüm Düzcelileri bu kampanyaya davet ederken şunları söyledi: “Türkiye genelinde bugünden itibaren 16 Kasım tarihine kadar 1 hafta boyunca 1 saatliğine birlikte çalışmaya davet ediyoruz.  Bu eylemle zabıtanın hizmet verdiği halk nazarında sürekli terör estiren, çarşı esnafını ve seyyar satıcıları korkutan, gecekondu yıkımlarında vatandaşlarla kavga eden, siyasi bir örgütün kamu görevlisi olarak teşkilatı rencide eden algıyı ortadan kaldırmayı ve mesleğin zorluklarına dikkat çekmek istiyoruz.”

“24 saat değil; 1 saatliğine davet ediyoruz”
Zabıtanın üniformalı özel kolluk gücü olduğunu, toplumsal kabul ve saygınlığının zayıfladığını belirten Duran son olarak şu ifadeleri kullandı: “Zaman zaman tehdit telefonları alan, çoğu davalık olan zabıtalar ne yazık ki şiddetin de mağduru konumundadırlar. Zabıta Teşkilatı ne bir şiddetin, ne de bir kavganın tarafıdır. Sorunların bu yolla çözülmesinin kanısındadır. Bu sebeple halkımızla birlikte 1 hafta boyunca 24 saat değil, hiç olmazsa 1 saatliğine kavga için değil, huzur ve refah için gönüllü zabıta kampanyamızla sesimizi kamuoyuna duyurmak istiyoruz.” dedi.
 

banner844
Yorumlar (25)
işini yapsın 5 yıl önce
zabıta işini yapsın kaldırımları boşalttırsın, denetlesin hepimiz arkanızdayız
a 5 yıl önce
düzcede zabıta ancak zenginin uşaklıgını yapat
DUYARLI BİR DÜZCELİ 5 yıl önce
BELEDİYEDEN HEMEN ÇIKIN 100 METRE İLEİDE ÇORBACI İLE MANAVIN ÖNÜNDEKİ YOLU GASPEDEN DUBALARI KALDIRIN SİZİNLE BİR SAAT DEĞİL 1 AY DOLAŞMAYAN İNSAN EVLADI DEĞİLDİR.. ADALET HERKES İÇİN ADALET
yılmaz 5 yıl önce
düzcespora bağışları aligüney ile murat caymaza sorun onlar iyi bilir.
apo 5 yıl önce
Gereksiz bir teşkilat.
Düzcespora bağış 5 yıl önce
İşletmelerden istenen Düzcespor'a bağış adı altındaki hizmetin adı ne ki ?
recep 5 yıl önce
ah ah sedat müdür olsa idi.bu işler böyle olmazdı.ama oda çok dürüst çalışıyordu.onu görevini değiştirdiler.göremiyorum.yıllarca her görevini adam gibi yaptı.memurunun arkasında idi.ama belediyeye öyle adam yaramaz.görevden alırlar.
ahmet 5 yıl önce
eskı beledıyenın karsısında ıstıklal cad kaldırımlar arac dolu 50 kere cagırdık bakan zabıta yok.bende dert yanıyım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın