banner851

banner614

ZİHNİYET DEĞİŞMEDİKÇE…

Şikayet eden de yapan da vatandaş. Karaca deresi ıslah edildi ancak bazı vatandaşların duyarsız davranmaları dereyi yine eski haline çevirdi. Dereler korunamıyor, çöplük olarak kullanılmaya devam ediyor.

banner619
Yerel Haber 14.11.2012, 12:54
316
ZİHNİYET DEĞİŞMEDİKÇE…

Düzce’de derelerden önce bazı vatandaşların zihniyetlerini ıslah etmesi gerekiyor. Anlayış değişmedikçe ne kadar dere ıslah edilirse edilsin, bir süre sonra yine aynı manzara karşımıza çıkıyor.

Daha önce Devlet Su İşleri tarafından ıslah çalışması yapılan Karaca Deresi, eski haline doğru ilerliyor. Çalışmalardan önce dere pis diye şikayet geliyordu. Şimdi ise derenin içine atılan çöplerden rahatsızlık duyuluyor. Ancak şikayet eden de bunu yapan da vatandaş.

Yapılan Islah çalışmalarıyla dere boyunda oturan vatandaşlar o kötü görünümlü dereden kurtulmuş ve rahat bir nefes almışlardı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra derenin o güzel görünümü de yok olmaya başladı.

Islah edilmeden önce şikayet üzerine şikayet eden vatandaş, ıslah edildikten sonra derenin o temizliğini koruyamıyor. Derede araba lastiklerinden içerisine çöp doldurulmuş çuvallara kadar ne ararsanız var.

Daha düne kadar derenin pis olduğundan yakınan vatandaş, temizlenen dereyi bu kadar koruyabiliyor.

HABER:S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)