banner851

banner614

“ZORLA İŞTEN ÇIKARILDILAR”

Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Düzce İl Temsilcisi Cemil Tınaz, Düzce'deki bir tekstil fabrikasında sendikaya üye oldukları gerekçesiyle bazı işçilerin zorla işten çıkarıldığını iddia etti.

banner619
Yerel Haber 13.08.2013, 16:19
284
“ZORLA İŞTEN ÇIKARILDILAR”

"ZORLA İŞTEN ÇIKARILDILAR”

Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Düzce İl Temsilcisi Cemil Tınaz, sendikaya üye olan işçilerin Düzce'de faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasının sahibi tarafından zorla istifa ettirilerek işten çıkarıldığını iddia etti.

Tınaz, “1 Ağustos'tan itibaren arkadaşlar sendikamıza gelerek üye olmaya başladı. Çoğunluğa da yaklaştık. İşveren duyunca, sendikaya üye olan arkadaşları çağırıp “Yanlış yaptınız” diyerek işten çıkarıldı. Biz o günden beri telefonda görüşme talep ettik, görüşme olur umudu ile bekledik. Ancak bugün 10 tane arkadaşımız istifa ettirildi. Noterde tasdik ettirdik. Bu arkadaşlarımız sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldı” dedi.

Cemil Tınaz fabrikanın kapanmasını ya da işverenin zarara uğramasını istemediklerini vurgulayarak, “İşçiler bu fabrikada ekmek parası kazanıyor. Ancak yapılan haksızlık. Hakkımızı arayacağız” dedi.

 

Haber: M. YILMAZ

Yorumlar (0)