banner851

banner614

BU MÜDÜRE HADDİNİ BİLDİRİN!

Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Esad rejimini protesto etmek ve Bahar Kalkanı Harekatı'na destek amacıyla ellerinde Türk bayrakları ilçe merkezindeki Anıtpark Meydanı'nda toplanan liseli gençlerin, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz tarafından "Bu siyasi bir harekettir" denilerek engellendiğini belirterek, bu durumu sert dille eleştirdi. Başkan Çam, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldırmaz'ı kınadığını belirterek, görevden alınması için imza kampanyası başlatacağını vurguladı.

Yığılca 07.03.2020, 12:22 07.03.2020, 15:06
5983

Yığılca'da Suriye rejim güçlerinin menfur saldırısını kınamak ve Bahar Kalkanı harekatıyla şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan kahraman Mehmetçiklerimize desteklerini göstermek isteyen bir grup lise öğrencisi dün okul çıkışı Anıtpark Meydanı'nda toplandı. Talepleri üzerine Yığılca Belediyesi tarafından temin edilen bağımsızlığımızın sembolü Türk bayraklarını gururla taşıyan öğrenciler, hiç beklemedikleri bir engellemeyle karşılaştı. Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, Esad'ı protesto eden liseli gençleri siyasi bir hareket yapmakla itham ederek, ellerindeki Türk bayraklarını topladı. Bu durumu öğrenen ve sessiz kalmayan Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"İlçe Milli Eğitim Müdürü'nü lanetliyor ve kınıyorum"

"Manevi değerimiz olan bayrak asla siyasi bir tarafa maal edilemez! Yığılca'mızda 6 Mart Cuma günü katil Esad rejimini protesto etmek amaçlı sınırlarımız dışında kahramanca savaşan ordumuza, mehmetçiğimize destek amacıyla şehit olan 36 vatan evladını anmak için bayraklarıyla bir araya gelen liseli gençlerin Anıtpark'taki milli ve manevi duygularla gençlere siyasi bir hareket diyerek ellerinden Türk bayrağını toplatan İlçe Milli Eğitim Müdürü'nü lanetliyor ve kınıyorum. İlçemizde eğitimin başında siyasallaşmış, yobazlaşmış bir zihniyetin bir dakika dahi kalması ilçemizin ülkemizin ne kadar geriye gideceğinin göstergesidir.

"Yığılca'mın gençleri ve insanlarıyla ilgili aşağılayıcı sözler sarf ediyor"

Bu zatın her platformda Yığılca'mın gençleri ve insanlarıyla ilgili aşağılayıcı sözlerine mütait ve defalarca şahit oldum. Geçen yıl tayin olup giden hocalarımızın tayinlerini bu zat yüzünden istediklerini anlattılar. Bu paylaşımın hiçbir şekilde siyasal olmadığı sadece ilçe halkımızın bu şahıs hakkında bilinmeyenleri bilmelerini istediğim için sorumluluk hissettim takdir kamuoyunun. Yakın zamanda konuyla ilgili basın ve bu şahsın görevden alınması için imza kampanyası başlatacağım. Bayrak çok değerli bir manevi değerimiz olduğu gibi asla siyasi tarafa maal edilemez. Bayrağımıza ve gençlerimize sahip çıkalım Yığılcam, saygılarımla."

"Yığılca'yı bayraklarla donatacağım"

Konuyla ilgili Öncü Haber'e özel açıklamalarda bulunan Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, tüm yaşananların kamera kayıtlarında mevcut olduğunu belirterek, şöyle konuştu:"Bu olayda siyasi hiçbir şey yoktur. Gençler bizden bayrak istedi ve biz de bunu temin ettik. Hatta Kaymakam'ı arayıp konu hakkında bilgilendirdim ve izin aldım. Ellerinde bayraklarla Esad'ı protesto eden lise öğrencilerimizin önünü kesen Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz "Siyaset yapıyorsunuz" diyor. Bu asla kabul edilemez. Benim ilçe 4 yılda 3 şehit verdi. Konuyla ilgili Kaymakam'a bilgi verdim. 100 tane Türk bayrağı siparişi de verdim. Yığılca'yı bayraklarla donatacağım."

banner844
Yorumlar (10)
düzceli 2 yıl önce
Milli Eğitim Müdürünün yaptığı çok doğrudur, öğrencilerin katıldığı eylemde ülkü ocaklarının siyasi ideolojilerine engel olmak için , öğrencilerin eylemde en önde yer almasını diğer gurupların öğrencilerin arkasından yürümesini istemiştir. Buna helal olsun denir.
Mhpli belediye başkanı Müdürü linç etmektedir. Peki istediği gibi olsaydı, Chp liler Milli Eğitim Müdürü öğrencileri ülkü ocaklarının yaptığı eyleme alet etmiştir diyerek suçlayacaktı.
Adil olun, başarılı bürokratlarınız sizin şahsi taleplerinizi yerine getirmediği için harcamayın. Böyle bir Müdürü zor bulursun yığılca.
Agmet çamlı 2 yıl önce
Ali cengiz oyunu ile müdürü yiyemiyeceksin by başkan bitti alavera dalavera işler devletten daha mı buyuk senün ülkü ocakları başkanın öğrenciler kölesimi onun afferin müdür arkandayız korkma dik duruşa devam
Dörtdivanlı 2 yıl önce
Müdürümü siyasi oyunlarla yemeye çalışıyorlar Destek olmak lazım
selcuk 2 yıl önce
iyi bakın bakalım nasıl bir açklama yapıyor kim bayrak toplamış bu insanlar varya imza kanpanyası fayda etmez adam haklı
Haso 2 yıl önce
Derhal görevden alınmalı
ülkü ocakları ? 2 yıl önce
ülkü ocakları siyasî bir kuruluş değil mi, Müdür haklı
İrfan 2 yıl önce
Milli eğitim müdürü kendini yigilcanin mülki amiri zannediyor yerini ve görevini yapsın onun işi eğitimi güçlü kılmak kendisini kınıyorum
Yığılcalı 2 yıl önce
Böyle insanları bırakın ilçemden ülkemden sürülsün mümkünse,siyaset konuşacak dönemdemiyiz acaba heleki milli eğitim camiasından asla kabul edilebilir bir eylem değildir bu,nedemek bi ilçenin hem kaymakamına hem halkı tarafından seçilmiş bir Belediye başkanım hakarettir bu,Benim güzel ilçem bu bayrakların toplanmasına seyirci kalmayacaktır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın