banner851

banner955

“HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM”

Düzce’de dünden buyana etkisini sürdüren ve gece saatlerinde şiddetini artıran kuvvetli kar yağışı nedeniyle Yığılca ilçesinde kar kalınlığı yer yer 1 metreyi buldu. İlçede tüm köy yolları kapanırken, İl Özel İdaresi ekipleri kapalı yolları açmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde aralıksız sürdürüyor. İlçeye bağlı Kırık Köyü Muhtarı Ramazan Arı ise yardım gelmeyince, “Her şeyi devletten beklememek lazım” diyerek kendisine ait traktörle kapanan köy yolunu ulaşıma açtı.

Yığılca 23.01.2022, 14:30 29.01.2022, 17:05
13836
“HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM”

Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde günlük hayatı olumsuz etkileniyor. Kar yağışı nedeniyle Düzce’de yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı bulunan köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için canla ve başla yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler özellikle hasta veya cenaze bulunan köylere öncelik verirken, kapanan bazı köy yolları yeniden ulaşıma açıldı.

Yığılca ilçesinde dün gece saatlerinden itibaren kuvvetini artıran kar yağışı nedeniyle, ilçeye bağlı tüm köy yolları kapandı. Düzce İl Özel idaresi ekipleri, özellikle ilçenin Düzce’ye ulaşımını sağlayan Yığılca Karayolunu açık tutmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle yer yer bir metreyi bulan kar kalınlığı nedeniyle, bazı köylere ulaşım imkânsız hale geldi. Öyle ki; ilçeye bağlı bazı köylerde vatandaşlar evlerinden dahil çıkamıyor. Kar yağışının en çok etkilediği köylerden olan ilçeye bağlı Kırık Köyünde ise, kapanan köy yolunu,, köy muhtarı Ramazan Arı'nın kendisine ait traktörler açması, köylülerin takdirini topladı.

“Her şeyi devletten beklememek lazım” diyerek traktörünün direksiyonuna geçen muhtar Arı, köyde bulunan mahalle araları ve Yığılca yolu ile bağlantıyı sağlayan 20 kilometrelik ana yolu ulaşıma açtı.

Konu ile ilgili Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan Kırık Köyü Muhtarı Ramazan Arı, “Yoğun kar yağışı nedeniyle İl Özel İdaremize bağlı ekipler, her yere yetişmeye çalışıyor. Yığılca ilçesinde birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerimize Allah güç kuvvet versin. Ben de kendi köyümün yolunu, traktörümle yeniden ulaşıma açtım. Biliyorsunuz; her şeyi devletten beklememek lazım. Vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için, köyümüzün yolunu açık tutmaya çalışacağım. Her hangi bir olağan üstü durumda, vatandaşlarımız bana ulaşabilir” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Arife Topal 11 ay önce
Helal olsun abi sana keşke herkes senin gibi düşünse
Helal olsun muhtara.Ornek 11 ay önce
Allah razi olsun muhtar. Herkes olaya boyle bakmali.Her muhtarın traktörü olmayabilir ama bir tarktorcuye 100 lira 200 lira mazot parasi verecek parasi vardir.Olay destek olmal devletin yaninda olmaktir.
Hasanlar köyü 11 ay önce
Helal olsun muhtar dediğin böyle olur hasanların muhtarı da yan gelip yatıyor köyün içinde yürünmüyor bile verdiğimiz oylar haram zıkkım olsun hasanların halini gelin de bir görün rezillikten canımız çıkıyor
Düzceli 11 ay önce
Helal olsun muhtar. Ama devlet herşeyi milletten bekliyor. Her zorda IBAN veriyor. Sen sana yakışanı yapmışsın. Tebrikler.
Halk 11 ay önce
Akrabanda yalakalık mı yaptın
Muhtarım 11 ay önce
Allah razi olsun
81LAZOĞLU08 11 ay önce
Her neyse yazacamda gerek yok
Yeni Sayımız