banner851

banner955

METİN: “BU GURUR BOLU HALKININDIR”

Düzce’nin Yığılca ilçesine bağlı Kırık Köyü’nden geçerek Hasanlar Barajına bağlanan Karadere Melen Suyu Havzası, Bolu Arıtma Tesislerine ulaştı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Söz verdiğimiz zamanda söz verdiğimiz şekli ile bu büyük projeyi tamamladık. Bu gurur Bolu halkınındır." dedi.

Yığılca 27.11.2021, 11:30 27.11.2021, 14:28
5274

2019 yılında çalışmalara başlanılan ve Yığılca ilçesine bağlı Kırık Köyü’nden geçerek Hasanlar Barajını besleyen Karadere Melen Suyu, Bolu’ya akmaya başladı. Kırmızı Benekli Alabalıkların doğal yaşam alanı olan Karadere Melen Suyunda su debisinin oldukça düştüğü görülüyor.

İçme suyu İsale Hattı işinde tüm imalatların tamamlandığını, Karadere havzasında bulunan memba kalitesindeki suların arıtma tesisine ulaştığını belirtti.

Yapımına yaklaşık 2,5 yıl önce başlanan Karadere projesinde artık son dokunuşların yapıldığını ifade eden Metin, "Tüm imalatlarımızı tamamladık, şehir şebekesine kademeli olarak suyu veriyoruz, şu an isale hattında testlerimiz devam etmekte." diye konuştu.

Kısa süre içerisinde belediyeye tesisin devrini gerçekleştireceklerini aktaran Metin, "Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile bu projeyi takip etmek Bolu'nun bir evladı olarak bize düştü. Bolu için bir rüya olarak nitelendirilen bu projede başta Sayın Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Söz verdiğimiz zamanda söz verdiğimiz şekli ile bu büyük projeyi tamamladık. Bu gurur Bolu halkınındır." ifadelerini kullandı.

Öncü Haber Merkezi / AA

Yorumlar (6)
VATANSEVER 1 yıl önce
Barajda gram su yok tüm birikmiş suları iskiye sattiniz akar suları da satmaya başladınız yarın su memleketinde susuzluk cekicez yazık çok yazık
CAN 1 yıl önce
DÜZCE BELEDIYENIN UMRUNDA DEGILKI UYUYOLAR BEN BELEDIYE BASKANI OLACAK DÜZCEDE ULASIMI ELETIRIKLI HALK ARABASIYLA YAPARIM HER YÖNE DÜZCE AKCAKOCAYADA YENI ELETIRIKLI ARACLARLA MODERN YAPARIM DÜZCEYI HER YÖNÜYLE ALT YAPI ÜST YAPI YENI
. 1 yıl önce
bizim siyasilerimiz ne yapar arkadaş
Şampiyon 1 yıl önce
Bizimkiler herzamanki gibi derin kış uykusundalar…
Düzcesporlu 1 yıl önce
İyi iyi aman Düzceye faydası olmasın ne gerek var Düzce mi boşver canım Bolu daha önemli.
Çerkez Ali 1 yıl önce
Yazıklar olsun Düzceyi Bolu’ya mecbur ettiniz tabii Düzce oy deposu nasıl olsa ama Bolu muhalif yatırımı otaya yapın biz zaten safız Düzce nasılsa cepte