banner851

banner614

ORAYA GİTMEK YASAK!

banner619

Yığılca İlçesine bağlı Yaylatepe Köyü Muhtarı Uysal Toprak, Koronavirüs salgını nedeniyle köyün giriş ve çıkışlarını bariyerle kapattı. Köye tüm giriş ve çıkışlar yasaklanırken, turizmciler ve doğaseverlerin Yedigöller yolu üzerinde bulunan köy yolunu kullanamayacağı bildirildi.

banner846
Yığılca 10.05.2020, 11:56 10.05.2020, 12:44
11324
ORAYA GİTMEK YASAK!
banner844

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak ilan edilen Yeni Tip Covid – 19 Salgını tehdidi devam ediyor. İnsanlar arasında hızla yayılan salgın nedeniyle, Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere, tüm ilgili kurumların aldığı tedbirler en üst seviyede tutuluyor.

Düzce’de de Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin aldığı önlemler dışında, köy muhtarları da kendi çaplarında önlem almaya devam ediyor. Buna en son örnek olarak, Yığılca İlçesine bağlı Yaylatepe Muhtarı Uysal Toprak, köyün tüm giriş ve çıkışlarını Koronavirüs Salgını nedeniyle kapattı.

“Köyümüze Dışarıdan Gelenlere İzin Vermiyoruz”

Konu ile ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan Muhtar Toprak, “Köyümüz kırsal alan olduğu için, köy nüfusunun büyük bir kısmı İstanbul ve İzmit başta olmak üzere, büyük şehirlerde ikamet ediyor. Malum fındık bakım sezonu ve bu nedenle büyük şehirlerden, fındık bahçesine bakım yapmak için köyümüze dışarıdan vatandaşlarımız gelecek. Öbür taraftan, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Yedigöller bölgesine, bizim köyümüzden ulaşım sağlanıyor. Bu nedenle bizde Korona salgınının köyümüzde yayılmasını önlemek için böyle bir önlem aldık. Şuanda köyümüze dışarıdan gelen kimseyi sokmuyoruz. Sadece, ilçede işi olanların çıkmalarına izin veriyoruz” dedi.

Daha Öncede Sarıkaya Köyü Muhtarı Dışarıdan Gelenlerin Köye Girişlerini Yasaklamıştı…

Daha öncede Yığılca İlçesine bağlı Sarıkaya Köyü Muhtarı Ercan Yalçın, dışarıdan gelenlerin köye girişlerini yasaklamıştı.

Yorumlar (13)
Taşar8181 1 yıl önce
Helal olsun iyi yapmış.Keşke tüm muhtarlar Bu Konuda Duyarlı olsa.Muhtar Köyün Valisidir.İstediği gibi Hareket Eder.Kimsede Karışamaz.
Fiko 1 yıl önce
Oncunun haberlerini takip eden burayi gulluk gulistanlik zanneder
ADİGE 1 yıl önce
GÜZEL KARDEŞLERİM HOŞGÖRÜ LÜTFEN.. BAZI ŞEYLERİ ÖFKEYE NEFRETE ÇEVİRMEDEN EMPATİ YAPARAK YORUMLAYALIM. YIĞILCA ZATEN GİRİŞ ÇIKIŞ KAPALI BU MUHTAR O YASAĞIN ÜZERİNE KENDİ MAHALLİ TEDBİRİNİ ALMIŞTIR YASALDIR YASALLIĞIDA NETTİR..
Düzceli 1 yıl önce
Acilen kaymakam beyin el atması lazım sayın kaymakamım siz varken muhtar nasıl böyle birşey yapar kanunen kapatamaz derhal görevden alınsın.
Kaymakamlık gereğini yapa 1 yıl önce
Petrol fiyatları bir inip bir çıkınca anlaşılan muhtar gaza gelmiş, kimden aldın o yetkiyi hayırdır.
ahmet81 1 yıl önce
Muhtar o köyün mülki amiridir yolu kapatabilir güzel bir karar demekki vatandaşini düsunen muhtar helal olsun
Deli fisek 1 yıl önce
Bu kadarda saçmalık köyden hep kalkın gidin daha iyi ne olü var ne yaralı bu miilet bu kadar geri zekalı
Tarafsız 1 yıl önce
Böyle bir karar almaya yetkisi olmamasına rağmen bunu neye göre yapmış. Açık bir yetki gaspı söz konusu. Kaldı ki malesef yığılca da vaka gorulen köylüler bile ilce merkezinde geziyor. Kaymakamlığın öncelikle bunu yasaklaması ve kuralları kontrol etmesi gerekirken malesef hiç bir kural hatasına ceza da yazılmiyor. Bu gidişle düzce kapılarını yığılca ya daha çok açmaz, yigilcali da kendini zor korur yayıldıkça yayılır virüs.
Hasan 1 yıl önce
Ne güzel poz vermişsiniz ne ala maske yok hikayeden işler andersenden masallar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın