banner615

banner614

banner701

ORMAN YOLLARINI KAPATTI…

banner619

Yığılca İlçesinde devam eden girişi – çıkış kısıtlaması nedeniyle, tarım sezonunda orman yollarını kullanarak ilçeye kaçak giriş yapanlara yönelik muhtarlarda önlemlerini almaya başladı. İlçeye bağlı Kırık Köyü Muhtarı Ramazan Arı, orman yollarını iş makinesi ile kapatarak ilçe dışından köye giriş - çıkışları kapattı.

Yığılca 17.05.2020, 15:30 19.05.2020, 11:10
5242
ORMAN YOLLARINI KAPATTI…
banner785

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Düzce Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında toplanan Düzce İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karala Yığılca İlçesine giriş ve çıkışlar kısıtlanmıştı. Yığılca yolunda Jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, tarım sezonun da gelmesi ile birlikte vatandaşların orman yollarını kullanarak ilçeye kaçak giriş yaptıkları tespit edildi.

Bunun üzerine Yığılca Kaymakamlığı ilçede ki tüm mahalle ve köy muhtarlarını uyararak, ilçeye kaçak giriş yapanları kolluk kuvvetlerine bildirmeleri, aksi halde muhtarlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurmuştu.

Bunun üzerine harekete geçen Yığılca İlçesine bağlı Kırık Köyü Muhtarı Ramazan Arı, köye sınır olan Gürcü Asar, Kaynaşlı ve Bolu’ya bağlanan Orman Yollarını iş makinesi yardımıyla kapattı.

Jandarma Ekipleri de Göz Açtırmıyor…

Öte yandan, Orman Yollarını kullanarak ilçeye kaçak giriş yapmak isteyen vatandaşlarla ilgili Jandarma ekipleri de harekete geçti. Jandarma ekipleri, orman yollarında sık sık denetimler yaparak, ilçeye kaçak giriş yapanlara göz açtırmadı. İlçeye Orman Yollarını kullanarak kaçak giriş yapanlara da yasal işlem yapılacağı bildirildi.  

Yorumlar (12)
Muhtara 7 ay önce
Elinden gelini yapıyor bazilarida hor görüyor Allah bilsin
Yığılca lı 7 ay önce
Muhtar ağzına önce maske tak köyde maskesiz gezenlerin ağzını kapat en son yolu kazarsın şov yapma.
Duzceĺi 7 ay önce
Muhtar kesin orda ki cukurlari o kadar buyuk kazdigina gore define ariyordur
Kınıklı 7 ay önce
Muhtar seçimle geldi beyler . Ötmeyin fazla .
Ayhan 7 ay önce
Birde Düzce Yığılca yolu için çalışsanız da haber olsa 2 aydır zaten Yığılca karantina da pazar bile kurulmuyor manavlari zengin ettiniz biber 10 TL domates 7 tene birde bunlara el atin
Ayhan 7 ay önce
Birde Düzce Yığılca yolu için çalışsanız da haber olsa 2 aydır zaten Yığılca karantina da pazar bile kurulmuyor manavlari zengin ettiniz biber 10 TL domates 7 tene birde bunlara el atin
Kırıklı 7 ay önce
Yığılcalı muhtarların hiçbirinde icraat yok onlar sadece alacakları maaşın derdindeler muhtarlığın ne olduğunu biliyorlarmı acaba
Muhtara 7 ay önce
Önce köy içi yolları yaptırsın muhtar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık