banner851

banner614

"TEMİZLEME BAHANESİYLE TELEF ETTİLER"

banner619

Yığılca'da bulunan Hasanlar Barajı'nda binlerce ölü balık kıyıya vurdu. Toplu balık ölümlerine şahit olan balıkçılar, bu duruma baraj temizliğinin neden olduğunu savundu.

banner846
Yığılca 05.10.2019, 15:05 05.10.2019, 18:14
3253
banner844
Düzce'nin Yığılca ilçesinde bulunan Hasanlar Barajı'nda yaşanan toplu balık ölümleri tepkiye neden oldu. Balık tutmak için baraj gölüne gelen vatandaşlar, kıyıya vuran binlerce ölü balığı görünce bu anları cep telefonuyla kaydetti.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na kıyıya vuran ölü balıkların görüntüsünü gönderen vatandaşlar, ses kaydında ise "Yığılca Hasanlar Barajı'nda, barajı temizleme bahanesiyle bütün balıkları telef ettiler." ifadesini kullandı.

Balık tutmaya gelen çevre sakinleri, toplu balık ölümlerine temizlik çalışmasının neden olduğunu savunurken, Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (6)
Düzceli 2 yıl önce
Milyonlarca balık telef oluyor iki poşet yavru balık salarken reklam yapan orman ve su işleri nerdeler
İsimsiz 2 yıl önce
Milyonlarca balık telef oluyor iki boşet yavru balık salarken reklam yapan orman ve su işleri nerdeler cidden çok yazık biz amatör oltacılar koruyalım derken bunlar yapılıyorsa insanlik ölmüş demektir kapak açıp temizlemek katliamdan başka bir şey değil onlarca balık ölüyo tam balık büyücek diye sevinirken su boşaltma bahanesi çıkıyo artık birileri bu katlima dur demeli.
hamdiyeli 2 yıl önce
hasanlar barajı boluda olsaydı gölcük gibi olurdu otel bile yapmışlardı, bizim millet vekillerimiz bir işe yaramaz
Adore81 2 yıl önce
Başka il de olsa bu baraj kenarını değerlendirir küçük işletmeker olur ervan yürüedü.su akıyor yolunu buluyor ama boşa.balıkcıklara yazık
özdüzceli 2 yıl önce
su vermezlerse bir kaç güne bütün balıklar ölür.
sanmıyorum 2 yıl önce
Temizlik derken? Baraj kapaklarını açıp su boşaltmak balık ölümüne neden olmaz. Kimyasal madde balık ölümüne neden olur. Bunun DSİ ile alakalı olduğunu sanmıyorum.