banner851

banner955

ZAMANLAMASI MANİDAR YARDIM TALEBİ

MHP’li Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Yığılca ve Akçakoca’yı Düzce’den ayırarak Bolu sınırlarına alma girişimini açıkça dillendiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kapısını çalarak yardım istedi. Çam’ın bu isteğinin zamanlaması manidar bulunurken ittifak teamüllerine aykırı bir şekilde MHP’li bir belediye için CHP’li belediyeden maliyetine malzeme yardımı isteyen Çam’ın AK Parti ve MHP genel merkezindeki yankısının ne olacağı bilinmiyor.

Yığılca 10.12.2021, 18:35
3375
ZAMANLAMASI MANİDAR YARDIM TALEBİ

MHP’li Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Yığılca ve Akçakoca’yı Düzce’den ayırarak Bolu sınırlarına alma girişimini açıkça dillendiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kapısını çalarak yardım istedi.

Yığılca’nın CHP’li eski belediye başkanını da yanına alarak Bolu’ya giden Çam, Özcan’dan ilçedeki çalışmalarda kullanılmak üzere muhtelif malzeme talebinde bulundu.

‘Bolu’da çok Yığılcalı var, Düzce’de yok’

Oylama öncesi konuya ilişkin açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilçe belediyelerine yönelik uygulanan ‘tek fiyat’ tarifesinden Yığılca ilçesinin de faydalanmasını istediklerini söyleyerek, “Yığılca Belediye Başkanımızın kendisi ziyarette bulundu. Bolu’nun kendileri için önemli olduğunu belirtti. Sebebi de Yığılca dışındaki Yığılcalıların, büyük kısmının Bolu’da yaşamasıymış. Neredeyse Yığılca’nın iki katından fazlasının Bolu’da yaşadığını söyledi.  ‘Düzce Merkez’de pek Yığılcalı yoktur. O yüzden desteğiniz bizim açımızdan önemli’ dedi. MHP’li bir başkan. Çok güzel bir uyum yakalamışlar. Yığılca’nın iki önceki Belediye Başkanı CHP’liydi. Sonra AKP’li bir başkan aldı. Sonra MHP’li başkan. O eski başkan ile yeni MHP’li başkan ziyaretimize birlikte geldiler. Bu beni çok mutlu etti. İnşallah bizde de o kültür yakalanır.” diye konuştu.

Teklif oybirliği ile Meclis’ten geçti

Çam’ın bu talebi Bolu Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı 2. Birleşimi’nde görüşülerek oy birliğiyle meclisten geçti. Bolu Belediyesi ile Yığılca Belediyesi arasında protokol imzalanması için Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yetki verildi.

Zamanlama manidar

Henüz bir ay önce ‘Biz Düzce’den daha iyi durumdayız. Yığılca ve Akçakoca’yı Bolu’ya bağlamak üzere teklif vermesi için milletvekillerimize mektup yazdım. Bolu’ya deniz getireceğim’ diyen, her meclis toplantısında Düzce’yle kendini kıyaslamadan duramayan CHP’li Tanju Özcan’dan yardım isteyen Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam’ın zamanlaması manidar bulundu. Çam’ın bu tavrıyla Düzce’nin ağabeyi olduğunu iddia eden Özcan’ın ekmeğine yağ sürdüğü yorumları yapıldı.

İttifakta nasıl yankılanacak?

Öte yandan Cumhur İttifakı teamüllerine aykırı olarak MHP’li bir belediye başkanının CHP’li bir belediye başkanından yardım istemesinin yankılarının AK Parti ve MHP genel merkezilerinde nasıl olacağı bilinmiyor.

banner844
Yorumlar (12)
Mustafa 13 ay önce
Nerde boludami çok yigilcali varmış.komik
Düzceli 13 ay önce
Cehapeli belediyeden yardım istemek yerine ilçedeki kurumlardan birkaç tanesini Katar'a satsaymış ya.
Düzceli 13 ay önce
Bizde Ereğliyi Düzeceye bağlayalım
Düzceli.. 13 ay önce
Bolu belediye başkanı Yığılca ve Akçokocayı istiyorum dedi.. Düzce'den hiç ses çıkmadı.. Yığılcayı alırsa Denize kapısı olur.. Olmaz olmaz demeyin.. Pürenli ve Balıklı yaylaları için iki ithal vekilimiz, gaptırmayız diyor du ya..Gaptılar..
Düzceli.. 13 ay önce
Bence haklılar.. 2011 de yalnızca iki ilçeye giren akp genel balkanı bizzat Yığılca'da yol sözü vermiş, " bitirin bu çileyi " demişti.. Bırakın geleceği karşılıyacak bir yolu, biraz fiziki iyileştirmeyi bile on yılda yapamayan bir il ve yönetimi var sa..
Murat 13 ay önce
Ehliyet ve liyakat olmayınca kifayet de olmuyor. Yeteneksiz olunca başkan dilenciliğe başlıyor ve yönettiği şehrin itibarını zedelemekten çekinmiyor.
Ne ayaksin 13 ay önce
Askerde bile boluluyuz demek duzceliyi dedik de sopa artılar öyle bir il oalakai yok diye bolular işinize bakın adamai hasta etmeyin
Halk 13 ay önce
Baktiki Duzcede bi sehirlesme yok.Olmuş multecinn yuvasi.Napsin adam..iyi yapmis.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın