banner851

banner955

20.01.2022, 14:19 717

YILLAR GEÇSE DE, UNUTULMAYANLAR

3. Lig 2. Grup’ta sezonun ikinci yarısının ilk maçında, Düzcespor’un deplasmanda, Malatya Yeşilyurtspor  galibiyetinin değerlendirildiği, takımımızın şampiyonluk yolundaki zorlu maçlarının olduğunun ifade edildiği ve  yeni transferlerin öneminin  anlatıldığı Sportmence programımızda, konuklarımız olan Düzce Postası yazarı, tecrübeli gazeteci Metin Köseer ile Düzcespor’a uzun yıllar hizmet vermiş, eski genel kaptan Muharrem Özçiftçi’nin önemli tespitleri ve yorumları vardı.

ANILARLA DOLU DAKİKALAR

Sportmence’de ayrıca, Düzcespor’un uzun yıllar 2. başkanlığını yapmış, Düzcespor’un efsane başkanlarıyla ve teknik direktörleriyle görev yapmış, şampiyonluk yaşamış, birçok başarıya atılan imzalarda payı olan, merhum Tuğrul Aydıner’in, İstanbul’da yaşayan oğlu Tunç Aydıner de telefonla bağlanıp o günleri bizlere anlatarak, anılarımızı tazelememize vesile oldu. Tunç Aydıner ayrıca, bizlere o günleri anlatan gazete kupürlerini, şampiyon Düzcespor’un efsane kadrosunun fotoğrafını da göndererek, izleyicimizle buluşturmamıza ve o günleri bir kez daha yaşamamızı sağladı.

Aydıner’in çocukluğu ve gençliği Düzce’de geçmiş. Merhum babası Tuğrul Aydıner, burada bir bankanın uzun yıllar şube müdürlüğünü yapmış. Banka müdürlüğü yaparken uzun sürede, takımımızın, 2. Başkanlığı ve As başkanlığı görevlerini de bulunmuş. 

“Ben halen Düzce’den uzak olsam da, o güzel günleri, o yılların Düzcespor’unu yaşıyorum. Bu günde, her gün kırmızı lacivertli takımımızı yakından takip ediyorum. Önceki sezonlarda kaçırılan şampiyonluklara üzülüyorum. Bu sezon şampiyon olacağımıza inanıyorum.” diyerek duygularını ifade eden Aydıner’e biz de Düzceliler olarak teşekkür ederiz.

“O YILLARI UNUTMAK MÜMKÜN MÜ?”

Tunç Aydıner’in yıllardır gözü gibi sakladığı gazete kupürlerindeki, haberlerdeki fotoğraflarda kimler yok ki? Düzcespor’un efsane başkanları, merhum Hikmet Yarar ağabeyimiz, merhum Yılmaz Öney ağabeyimiz, efsane teknik adam, Düzcespor’a büyük hizmetleri olmuş, yenilmez bir Düzcespor kadrosu  kurmuş, merhum Galip Türkkan büyüğümüz var, bu fotoğraflarda. Pek tabii ki, o efsane, yöneticiler ve teknik heyet ile birlikte, merhum Tuğrul Aydıner ağabeyimiz de var. 

O günün gazete kupürlerinde, Düzcespor’un galibiyetlerini anlatan haberler de var. O haberleri yapan, Düzceli gazeteci ağabeyimiz merhum Cahit Güsar ağabeyimizin imzası da var.  O yılların haberlerinde, Düzcespor, yönetim kurulunun ve tabi ki, merhum 2. Başkan merhum Tuğrul Aydıner’in de olduğu bir ekibin İstanbul basının duayen isimleriyle bir araya geldikleri de yer alıyor. Kimler yok ki?  Türk futbolunun efsane ismi, merhum Metin Türel, Talay Erker ve halen hayatta olan Sakaryalı gazeteci ağabeyimiz Şansal Büyüka da var, hem fotoğraflarda hem de haberleri yapanlar arasında.

“BİR GÜN OLUR, BİRİLERİ DE BİZİ ANLATIR”

Güzel bir program oldu, o gece Sportmence programı. Sayın Tunç Aydıner kardeşimiz bize doya doya bir nostalji yaşattı, anılarımızı tazeletti.  O günleri birçoğunu yaşayanlar bugün maalesef hayatta değil. Hepsini rahmet ve minnetle anıyoruz. Şimdi, Düzcespor, yine şampiyonluk için mücadele veriyor.

Bu gün başkanlık yapan Gökhan Kapoğlu ve ekibine, teknik kadromuza ile futbolcularımıza bir kez daha Düzcespor’a şampiyonluk yaşatmaları için duacıyız.   Umarın,  bir gün gelir, bu günleri, gelecek olan şampiyonluğu anlatacak birileri bizim gibi çıkar ve herkese hatırlatır.

“Düzcespor, Düzce’nin Düzceliyim diyen herkesin vazgeçilmez bir sevdasıdır.  Yıllar geçse de, uzaklarda olsan da, Düzcespor, unutulmaz bir armadadır.”

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu