Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi, il genelinde uyuşturucu satışı ve kullanımına yönelik mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Polis ekipleri, Düzce merkezde uyuşturucu madde sattığını tespit ettikleri 3 kişiyi teknik ve fiziki takibe aldı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, operasyon için düğmeye basan Polis ekipleri, uyuşturucu madde sattığı tespit edilen 3 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların ev ve üzerlerinde yapılan aramalarda, 2 parça halinde 34 gram esrar maddesi, 5 parça halinde 88 gram metamfetamin maddesi, 5 parça halinde 57 gram sentetik kannabinoid maddesi, 62 adet Sentetik uyuşturucu hap ve 63 adet Ecstasy hap ele geçirildi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şahıslar, işlemlerinin ardından Düzce Adliyesine sevk edildi. Şahıslardan ikisi çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, diğer zanlı ise ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklanarak Çilimli Kapalı T Tipi Cezaevine gönderildi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi tarafından yapılan açıklamada, il genelinde uyuşturucu ile mücadele çalışmalarının, halkında desteği ile aralıksız devam edeceği bildirildi.

HABER: Savaş ARI