banner851

banner955

12.03.2022, 15:35 1888

YUNUS EFENDİ, ÖZLÜ’YLE YEDİĞİN YEMEĞİN PARASINI KİM ÖDEDİ?

Sosyal medyada iki gün önce Sayın Düzce Valisi Cevdet Atay’ın bir paylaşımını gördük. 10 ve 11 Mart tarihleri arsanda okullarımız tatil dedi. Ve tatili gerektirecek bir kar yağmadı diye birtakım eleştiriler var, birtakım söylemler var. Vali bey devletin valisi ama bir insan. Duygusuyla bu yavrular için gelecek olan sıkıntıya, kara, buzlanmaya karşı bir tedbir aldı ve bu tedbirde takdire şayan. Duygusuyla, doğrusuyla, babalık duygusuyla hareket etti. Yani bir şey olsaydı ne olacaktı? Sizin doğru dediğinize, bizim eğri dediğimize göre vali karar almaz, devletin aklıyla karar alır.

Devlet aklı demişken; devletin kendini bir temsil etme, kendini var etme, var ettiği zaman verilen mücadelede hizmet etme gibi bir özelliği var. Hani insanı yaşat ki devlet yaşasın diye bir söz var. Şimdi bu sabah bir kahvaltı oldu. Kahvaltıda İl Özel İdaresi kapsamında İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal Hanım ve diğer il genel meclisi üyelerinin basın mensupları ile beraber bir araya geldiği Hacı Dayı Taç Restoranda gerçekleşen bir kahvaltı oldu.

Kahvaltıdan sonra İYİ Parti l Başkanı Sayın Yunus Özay Er bir açıklama yaptı. ‘Şimdi bu yemeğin parasını kim ödeyecek?’ Soru bu. ‘Bu faturanın takipçisi olacağız.’ dedi. Tamam. Bu yemek kiminle yenmiş? İl Genel Meclisi üyeleri ve basın mensuplarıyla. Bu tür yemekler Türkiye’nin her yanında organize ediliyor mu? Ediliyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde sayın vali bizi yemeğe davet ediyor. Düzce’nin bütün bürokratları ile beraber. Belediye başkanı ve diğer belediye başkanları biz basını yemeğe davet ediyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veriyor. Kurumlar ve kuruluşlar bizleri yemeğe davet edip açıklama ve bilgilendirme yapıyorlar. Yaptıkları hizmetleri anlatıyorlar.

Şimdi ben Sayın Yunus Özay Er’e ve bu yemek meselesini mesele edenlere de soruyorum. Sayın valinin etrafıyla, ahaliyle, bürokrasisiyle beraber basına verdiği yemeğin parasını sayın valimiz mi ödeyecek? Devletin ve devletin kurumları adına yapılan tanıtımı… Ve belediye başkanı Faruk Özlü’ye kim ödedi diye sordunuz mu? Mutfak sanatlar merkezinde hemen hemen her gün bürokrasiden, siyasetten, sivil toplum kuruluşlarından insanlar oraya gelip yemek yiyorlar. E sizde yediniz orda Sayın Yunus Özay Er. Bu konulara farklı söylemler yapan gazeteci arkadaşlarımız da yedi. Parayı kim ödedi diye bunu mu soracağız? Buraya mı geldik, siyaset buradan mı olacak?

Gümüşova MHP’de giyinip de yola çıkan ama daha sonrasında elbiseyi çıkarıp da İYİ Parti’ye geçen Murat Çağlarda oradaydı. Masaya oturduğunuz zaman, servis açıldığı zaman kim ödedi bunu Yunus Bey, Murat Çağlar’ın parasını? Siz mi ödediniz ya da kendisi mi ödedi?

Bir açıklama geldi bundan sonra da Çiğdem Hanım’dan. Dedi ki ‘Ben kendim misafir ettim kendi cebimden ödüyorum.’ İl Genel Meclisi’nin üyelerinin katıldığı, Özel İdare’nin faaliyetlerinin anlatıldığı yemek parasının bu kadar dallanıp budaklandırılmasının ne anlamı var? Bana göre bunun dillendirilmesi yanlış. Faruk Özlü’yle oturduğun zaman yemek parasını Faruk Özlü cebinden mi ödedi kurumdan mı ödedi? Sayın valiye ziyarete gittiniz çay geldi oraya. Vali bey o çay parasını cebinden mi ödedi kurumdan mı ödedi? Çiğdem hanım sizi yemeğe davet etti ya da başka bir yere gittiniz. Mustafa Keskin’le beraber Erguvan’da yemek yediniz. Onu neden sormadınız?

Devletin kendini bir karşılama gideri vardır. İl Genel Meclisi’nde yapılan faaliyetlerin anlatılması, kamuoyunun bilgilendirilmesi için verilen kahvaltıda veya basın mensuplarının farklı organizasyonlarında kurumlarla beraber yemeklerde kahvaltılarda bu yemekler konuşuluyorsa burada öküz altında buzağı aramak var. Ben bunu hiç yakıştıramadım. Tanımak ve tanıtmakta bir sempati duyduğum ve uzun bir vizyon gördüğüm Yunus Özay Er’in bu açıklamasını çok talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Ve yakıştıramadım, böyle bir şey olamaz.

Bunu eleştiren basın mensubu arkadaşlarımız da ve biz de dâhil olmak üzere birçok yemeğe davet ediliyoruz. Birçok kahvaltılara dâhil oluyoruz. Onu sormadık da bunu niye sormuyoruz? Siyaset yapanlar için güzel şey. Liyakatiyle, samimiyetiyle yapıldığında güzel şey. Ama bunu çirkinleştiren şey şu, çok küçük düşünmek. Ben, büyük şeyler düşündüğüne inandığım Yunus Özay Er’e ve bu konuda öküz altında buzağı arayan kişileri küçük düşünen insan olarak görürüm.

Yorumlar (10)
YORUMLAYAN 10 ay önce
Yunus Özay Er , sadece gündemde kalma çabasında. ucuz siyasetine iki büyük köy muhtarınıda alet ederek devam ediyor. Bu muhtarlar devletten aldıkları maaşı köylerine hizmet ederken mi harcıyor yada parti peşinden koşmak için mi ? Pırpır ve Yenitaşköprü nün sorunları ile uğraşan yok !!!
Düzceli 10 ay önce
Vali bey farklı Çiğdem hanım il genel Meclis üyelerine ve il başkanlarına yemek veriyor iyi parti il başkanı şu soruyu soruyor bu yemek parasını cebinden Ödemiş ise bizi çağırmak zorunda değil eğer bu yemek parası il genel meclisi bütçesinden Ödemiş ise bizim il genel Meclis üyemiz ve biz neden davet edilmedik doğru söylüyor temsil ise onlarda mecliste o zaman neden çağrılmadık diyor arkadaş bunun neresi gündemde kalmakla ne alakası var sadece hesap soruluyor ve hakkını atıyor burda bizde varız dşyor
Engin 10 ay önce
Bu kadar kalabalik yemek yenince bı hesap vardır acaba örtülü ödenekden mi ödendi kimse cebinden o paraları vermez
MIGHTY 10 ay önce
Sadullah Bey haklısınız,değerli yorumunuz için teşekkürler.Parayı kim ödedi onu da açıklar mısınız ?Vatandaş olarak bilmek istiyoruz,dizde gazetecisiniz.Buyrun sizi dinliyoruz
Akif 10 ay önce
Köyünde sorun varsa buraya yazıpta hizmet edilen köyleri eleştireceğine ilgililere ilet çözülsün.olmadı Öncü’ye yaz gündeme geldin.muhtar Aldığı maaşı devletin hiZmetine kullanmaz kardeşim.maaş muhtarın kazandığı para.memur kazandığı parayı devletimi veriyor tekrar kafaya bak ya
Ertuğrul Çiçek 10 ay önce
İyi Parti birçok kez üst makamdan gelenlere yemek ikramında bulundu parti olarak. İyi Partinin vermiş olduğu bu yemeklerin parasını Sn. DR(!) . Yunus Özay Er mi ödedi de burda para peşine düşmüş.
Tatar ramazan 10 ay önce
Sözde ipçiler klavye başında bekliyormuş. Beğenmeme yarısına girmişler.
Vatandaş 10 ay önce
Nedenle Yunus efendi bu nasıl haber başlığı zaten haberin içeriğini başlıkla belli etmişsin eski öncüyü çok arar olduk
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız