banner615

banner614

banner701

4 TEMEL YAŞAM ÜNİTESİ DAHA ALINACAK

banner619

İlimizdeki sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılması için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Düzce Valiliği öncülüğünde yapılan girişimler sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne 280 bin lira değerinde 4 adet temel yaşam ünitesi alınarak, yoğun bakım kapasitesi yükseltilecek.

Sağlık & Çevre 20.06.2019, 12:17 20.06.2019, 14:19
1300
banner682

Sağlık hizmetlerinde kalitenin yükseltilmesi ve sağlıkta Düzce’nin marka bir şehir haline gelmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Düzce Valiliği öncülüğünde başlatılan girişim sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı’nın katkıları ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine 280 bin lira değerinde 4 adet Ventilatör (Temel Yaşam Destek Ünitesi) alınacağı öğrenildi.   

Ödenek Sağlık Bakanlığı'ndan

Söz konusu cihazların temini Sağlık Bakanlığı Genel Bütçe kaynaklarından ödenek çıkartılarak, Devlet Malzeme Ofisi (DMO) üzerinden alımı gerçekleştirilecek. Sözleşmede yer alan teslimat sürecinin tamamlanmasının ardından cihazlar faaliyete geçirilecek.

Yoğun Bakım Kapasitesi Artacak

İlimiz Aziziye Mahallesi’nde hizmet vermekte olan 400 yataklı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki yoğun bakım kapasitesinin arttırılarak il dışı sevk sayılarının en aza indirilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalar başlatıldı. Yürütülen çalışmalar ile mevcut yoğun bakım servislerinin kapasitelerinin arttırılması ve daha fazla hastaya hizmet verir hale gelmesi amaçlanıyor. İlimize kazandırılan bu cihazlar özellikle yoğun bakım servislerinde tedavi görmesi gereken hastaların hizmetine sunulacak.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde mevcut olan 19 ventilatöre 4 adet daha ventilatör (solunum cihazı) ilave edilerek toplamda 23 ventilatör cihazı ile hizmet verilmeye başlanacak.

Haber: S. AYAN

banner710
Yorumlar (4)
Düzceli 1 yıl önce
Düzce devlet hastanesi ve yogun bakım doktoru anastesi bölümü hasta yakınlarıyla hergün sorun yasamaya devam ediyor en önce Bukonulara bakın ve agır olan hastaları evine yollamak icin hakaret giyiyor yaKın lafı yıyor budurumu lutfen ar.
adam 1 yıl önce
yaşam ünitesi..kadrolarda olmalı..fetö kırıntıları başkan vs oluyor..hep aynı halt..bu müdür akp nini müdürü değil...ben söylüyorummm..azıcık araştırın
Hasan 1 yıl önce
Eski acılın orası acaba hasta yogunlugunu gidermek icin kullanılamazmı mesela kadın dogum mesela cocuk hasdalıkları o yogun lukda calısan personel acaba yogun bakım makınasına ıhtıyacımı var o hastalar korıdorda oluyor araba park etmek olum
Nilgün 1 yıl önce
Duzce demi saglik marka olacak yapmayin Allah aşkına önce isinin erbabi doktorlar atansin yogun bakim ünitesinde ki hastaya mudahele edemeyecek doktorlarla ünite olsa ne olmasa iyileri tenzih ederek soyluyorum ama duzce bu konuda yetersiz
19°
açık