banner615

banner614

banner701

ARTIK HER PERSONEL BAŞVURABİLECEK

banner619

Düzce Belediyesi’nde personelin sağlık hizmeti konusunda yaşadığı sıkıntılardan haberdar olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sağlık Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer ile yaptığı istişareler sonucu kurum doktoru hizmetinde düzenlemeye gidilmesi yönünde talimat verdi. Daha önce haftada 2 gün yarım mesai olarak sadece belediyenin sözleşmeli personeline hizmet veren kurum doktoru, artık haftanın 5 günü her personele muayene edecek şekilde görev yapacak.

Sağlık & Çevre 25.04.2019, 13:55 26.04.2019, 18:31
5967
ARTIK HER PERSONEL BAŞVURABİLECEK
banner682

Düzce Belediyesi’nde kurum içi yapılanma ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusundaki girişimler devam ediyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye personellerinin sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamadıkları konusundaki şikayetler üzerine konuyu gündemine aldı.

Uygulama ve çalışma konusunda aksaklık yaşanan birimlerde inceleme yapılması yönünde talimat veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü konuyla ilgili olarak hazırlanan raporları değerlendirdi.“Bu şekilde bir iş sağlığı uygulamasını kabul etmemiz mümkün değil”

Sağlık Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer ile ilgili konuları istişare eden Başkan Özlü, kurum içinde verilen sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi yönünde girişimlerin yapılmasını kararlaştırdı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer, “Yaptığımız incelemeler sonucunda sağlık hizmeti konusunda aksaklıklar olduğunu gördük. 2015 yılından bu yana haftada iki gün o da yarım mesai şeklinde hizmet veren kurum doktoru, hizmet alımı şeklinde çalışıyor. Ayrıca bu hizmet alımı yalnızca belediyenin sözleşmeli personellerini kapsıyor. Bu şekilde bir iş sağlığı uygulamasını kabul etmemiz mümkün değil. Konu hakkında Başkanımız Dr. Faruk Özlü gerekli çalışmanın yapılması talimatını verdi. Yaptığımız düzenleme ile Düzce Belediyesi’nde çalışan her personel, hiçbir ayrım olmaksızın haftanın 5 günü muayene ve tedavi konusunda kurum doktoruna başvurabilecek. Belediye personelinin sağlığı ve iş güvenliği her şeyden önce gelir. Bu konuda müsamaha gösteremeyiz.” dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (19)
Igzaliye cevap 1 yıl önce
Sanırım köpek mamalarını kendine yazdırcan ama unutmadan senin gibi .... yazmıyorlar.
Faruk başkan gibi adam olmayı.ogren bence yoksa barigina gidersin.
Igzaliye cevap 1 yıl önce
Köpeğine istersen vetenirel baksın insan vee hayvani ayırt etmen temennisiyle.
Faruk beyi cani gönülden destekliyorum güzel uygulama.
İgzali 1 yıl önce
Eh bizde kurtulduk köpeğe mama yazdırıyorduk bundan sonra burada mama yazdırabiliriz özlü sayesinde
Belli 1 yıl önce
2 adet mezbaha haberi şimdi de bu haber. Tamam oldu Cengiz Hoca algısı bakanın bile önüne geçti biraz yavaş artık
Adore81 1 yıl önce
Bravo Sayın Başkan,birde engelliler koordinasyon başkanlığına bir el atıp işbilen birine görev verseniz iyi olur.Bu hususta belediiyenin tebessüm eden yúzü olarak etkin hizmet katkısı adına görev almaya hazırım .
Hallk 1 yıl önce
Cengiz hocamızda yancilik da üstüne yok
alkış 1 yıl önce
hizmet kokan, vatandaş kokan ( personel de olsa ) her işi alkışlamak gerekiyor. ...
Uysal 1 yıl önce
Güzel hizmet, emeği geçenlerden Allah razı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
hafif yağmur