banner615

banner614

banner701

YURT DIŞINDA TREND HALİNE GELDİ

banner619

Çamaşır makinenizi çalıştırmadan önce içine bir avuç tane karabiber attığınız takdirde neler olacağına inanamayacaksınız. Özellikle yurt dışında trend haline gelen bu alışkanlığın, çamaşırlarda renk solmasının önüne geçtiği ifade ediliyor.

Sağlık & Çevre 21.04.2019, 11:15 22.04.2019, 18:29
6430
YURT DIŞINDA TREND HALİNE GELDİ
banner682

Çamaşır yıkamak hemen hemen herkesin günlük ya da haftalık rutinleri arasındadır. Kimi zaman büyük bir külfet haline gelen bu aktivitenin en can sıkıcı noktası ise ne kadar dikkatli olursak olalım bazen, bazı sevdiğimiz kıyafetler solmaya yüz tutuyor.

Bir firmanın önerdiği ve özellikle yurt dışında birçok ev hanımının bu şekilde kıyafetlerinin renginin canlı kalmasını sağladığı yöntemi öğrenince çok şaşıracaksınız.

Deneyenlerin fazlasıyla olumlu geri bildirimlerde bulunduğu yöntem ise aslında çok basit: Çamaşır makinenizi soğuk yıkamaya programlayıp, deterjan veya kapsülü her zamanki gibi ekledikten sonra son olarak çamaşırların içine bir çay kaşığı toz karabiber ekleyin.

Bu sayede çamaşırlarınızın rengi eskisi gibi kolayca solmayacak. Eğer renkli çamaşırlar konusunda çok takıntılıysanız renklilerin rengini koruması için ekstra bir çözüm daha var. Renkli çamaşırları, leğenin içindeki tuzlu suya sokup çıkartın ve sonra yıkayın. (THM Haber)

banner710
Yorumlar (4)
TALHA 1 yıl önce
Aynen müthiş yorum
Aynen 1 yıl önce
Melih vurdu gol oldu muthis tespit
Melih 1 yıl önce
Sonra karabiberde soğan patates gibi pahalansın
Yahyalar 1 yıl önce
Doğru.
Elde deterjanlarla amerikan kelebeğine kesin çözüm dediler.
2 tl lik deterjan 5 tl oldu.
19°
hafif yağmur