banner851

banner614

Bolu Dağı’nda Dehşet Saati!

TEM otoyolu, Bolu dağı Asar suyu Mevkiinde meydana gelen bir dizi kazada Beş kişi yaralandı.

banner619
Asayiş 25.05.2008, 19:15
201
Bolu Dağı’nda Dehşet Saati!

TEM otoyolu, Bolu dağı Asar suyu Mevkiinde  Saat 17.00 sıralarında meydana gelen bir dizi kazada beş kişi yaralandı. Kazalar nedeniyle karayolu bir saat süreyle kapalı kaldı.

 

TEM Otoyolu Bolu Dağı tünel çıkışında Ankara’dan İstanbul yönüne seyretmekte olan Nazım Özçelit idaresindek34 GCP 59 plakalı araç, yerlerin kaygan olması nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı.

 

 

Olayın ardından Bolu Bölge trafik istasyonunda görevli trafik ekibi olay yerine geldi. Trafik ekipleri kaza yapan sürücüden evraklarını istedikleri sırada MehmetÖzge idaresindeki 06AR 9714 plakalı cip, emniyet şeridinden hızla gelirken kaza yapan aracı fark edince, sürücünün frene basması sonucu savruldu. Önce sol şeritteki bariyere çarpan ve çarpmanın etkisiyle tekrar savrulan araç, orta şeritten gelen Eyüp şimşek idaresindeki 34 AT 0019 plakalı otoya, ardından da ilk kaza yapan araç ve yanında yaya olarak bulunan Polis memuru Coşkun Kılıç ile ilk kazayı yapan Nazım Özçelik ve aracına çarptı.

 

Cipin çarptığı Eyüp Şimşek idaresindeki araç da duramayarak Yusuf Dinler idaresindeki 42 R6161 plakalı tıra, hemen arkasından da Niyazi Balcı idaresindeki 34 EGZ 83 plakalı başka bir cipe çarptı.

 

Kazada, Mehmet Özge, Sedat Özge, Nazım Özçelik ve polis memuru Coşkun Kılıç yaralandılar. Yaralılar 112 Acil Servis Ambulansı ile Düzce Atatürk Devlet hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındılar.

 

Bu kazadan 15 dakika sonra kazanın gerçekleştiği yerden 600 metre geride başka bir kaza daha meydana geldi. İstanbul istikametine seyretmekte olan Fehmi Okur idaresindeki  23 AC 763 plakalı tır, önünde giden bir başka tıra çarptı. Çarpmanın ardından yolu makaslayarak durabilen tır şöförü Fehmi Okur yaralanırken, Tem otoyolu trafiğe kapandı.

 

 

Kazalar nedeniyle yolda kilometrelerce uzunluğunda araç kuyrukları oluşurken, trafik Abant Kavşağı’ndan D100 istikametine verildi. Bir saat boyunca kapalı kalan yol, tırın bir çekici ile çekilmesinin ardından trafiğe açıldı.Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)